Міжнародна співпраця

 

Міжнародна співпраця

 

Польща

 

Україну і Польщу єднає спільне слов’янське коріння. Польща, як і Україна, протягом тривалого часу йшла до своєї незалежності. Зараз наші держави мають одну позицію щодо ключових питань економічного розвитку та європейської інтеграції, тому взаємодія двох країн, культурне єднання народів є запорукою подальшого процвітання України та Польщі.

         Приватна Лінгвістична гімназія – це єдина школа у Деснянському районі м. Києва, в якій вивчається польська мова, історія та культура Польщі.

        Гімназія тісно співпрацює з Київським польським культурно-освітнім товариством             ім. А. Міцкевича,  Спілкою поляків України, Генеральним консульством Республіки Польща в Києві, польською газетою «Dzennik Kijowski».

          Також гімназія має угоди про співпрацю з кількома польськими школами та вищими навчальними закладами Польщі:

- гімназією № 36 ім. Кшиштофа Кисловського м. Варшави;

- Бурсою шкільною ім. К.Бачинського м. Пулави Люблінського воєводства;

- Економіко-медичним ліцеєм м. Тихи Сілезького воєводства;

- Гімназією ім. Яна Павла ІІ м. Осек Свентокшиського воєводства;

- Педагогічним університетом м. Кракова;

- Економічним університетом м. Кракова;

- Інститутом фінансів і права в Бєльсько-Бялей.

       У жовтні 2008 році на запрошення Начальника управління освіти м. Варшави  пані Йоланди Ліпшиц директор гімназії  Валентина Дашковська в складі київської освітянської групи відвідала кілька шкіл  м. Варшави, ознайомилась з досвідом роботи польських колег.

       У 2013 році директора гімназії було запрошено до  м. Кракова для підписання угоди про співпрацю між Лінгвістичною гімназією та Школою спортивної майстерності. У рамках цієї угоди планується проведення спільних культурно-освітніх заходів, майстер-класів, тренінгів для вчителів, організація відпочинку для школярів тощо.

        Традиційно упродовж 12-ти років у приватній Лінгвістичній гімназії проводяться Дні польської культури. На цьогорічне свято до нас приїхав Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні пан Генріх Літвін. Своєю присутністю пан посол виявив повагу та вдячність колективу гімназії за титанічну роботу щодо популяризації серед молоді України польської мови та культури. Пан посол привітав учнівський та педагогічний колективи гімназії та пообіцяв сприяти розвитку дружніх стосунків між освітянами Польщі та колективом приватної Лінгвістичної гімназії, всіляко підтримувати роботу гімназії щодо вивчення польської мови та культури.

        Гарною традицією у гімназії стало святкування Дня Незалежності Польщі та інших польських свят. На таких заходах завжди присутні високоповажні гості.

  

         У минулому році на святі Дня Незалежності Польщі був присутній  Генеральний Консул Республіки Польща в Києві пан Рафал Вольський. Неодноразово в  гімназії були голова Спілки поляків України пан Станіслав Костецький, голова Київського польського культурно-освітнього товариства ім. А. Міцкевича заслужений працівник культури Польщі пані Ірена Гільова, голова Київського національного-культурного товариства поляків «Згода», заслужений працівник культури України та Польщі  пані Вікторія Радик,  заслужений діяч культури Польщі, доктор мистецтвознавства, диригент, поетеса пані Ольга Карачарова, головний редактор польської газети «Dzennik Kijowski» пан Станіслав Пантелюк, керівництво Деснянського району м.Києва.

       

          У травні 2008 року гімназію відвідала делегація з м. Варшави на чолі з начальником управління освіти м. Варшави пані Йоландою Ліпшиц.

         За вагомий внесок у розвиток українсько-польської дружби директор гімназії пані Валентина Дашковська неодноразово отримувала подяки Спілки поляків України, Консульства Республіки Польща в Києві та Посольства Республіки Польща в Україні. Валентину Петрівну постійно запрошують на різноманітні заходи, які пов’язані з культурою та державністю Польщі.

       У цьому році пані Валентина на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні пана Генрика Літвіна і пані Ганни Літвін взяла участь в офіційному прийомі з нагоди Національного свята Польщі - Дня Конституції.

       У листопаді минулого року Валентина Петрівна взяла участь в урочистому прийомі з нагоди Національного польського свята - Дня Незалежності. 

        У травні 2012 року пані Валентину було запрошено на урочистий прийом з нагоди 20-річчя підписання Договору між Україною та Республікою Польща про добросусідство, дружні відносини і співпрацю. Також Валентину Петрівну запрошують на польські народні свята, семінари, конференції,  різдвяні зустрічі  тощо.

       Свої знання Валентина Петрівна передає учням гімназії. Упродовж багатьох років гімназисти посідають призові місця з польської мови на міських  та міжнародних олімпіадах. Так, учениця 7 класу Котовська Юлія у 2006 р. посіла І місце в міському конкурсі «Квітни мово, зірнице слова» з польської мови ( вчитель Єрмак Л.О.). Учень 7 класу Утюж Ігор в 2009 р. посів ІІ місце в міській олімпіаді з польської мови (вчитель Краснопольська Ю.Б.). У 2009-2010 навчальному році учні гімназії посіли призові місця в міській олімпіаді з польської мови: Волкова Анна, учениця 6 класу, посіла І місце, Руденко Єлизавета, учениця 8 класу, посіла ІІ місце, Ніколаєва Аріна, учениця 7 класу, посіла ІІІ місце, Шадурська Аліна, учениця 8 класу, посіла ІІІ місце (вчитель Краснопольська Ю.Б.)

         У 2010-2011 році Волкова Анна, учениця 7 класу, посіла І місце, а Руденко Єлизавета, учениця 9 класу, посіла ІІ місце на міській олімпіаді з польської мови. Також переможцями  ІV Міжнародної славістичної олімпіади в номінації «польська мова» стали: Волкова Анна, учениця 8 класу,  Шадурська Аліна, учениця 9 класу,  Руденко Єлизавета, учениця 9 класу,  Клименко Марк, учень 8 класу.

         У 2011-2012 навчальному році учні гімназії посіли ІІ та ІІІ призові місця на міському етапі Всеукраїнської олімпіади з польської мови.

        І в цьому році випускниця гімназії Руденко Єлизавета посіла І місце у міському етапі Всеукраїнської олімпіади з польської мови.Також учні гімназії беруть активну участь в різноманітних заходах, пов’язаних із діяльністю Київських польських товариств, зокрема з товариством ім. Адама Міцкевича.

      Так у січня 2009 року на запрошення голови Київського польського культурно-освітнього товариства ім. А. Міцкевича пані Ірени Гільової учні гімназії виступили з концертною новорічною програмою у бібліотеці ім. Міцкевича. На святі були присутні Генеральний консул Республіки Польщі в Києві пан Едвард Добровольський та консул пан Анжей Сломський та інші  поважні гості.

      У січні 2011 року в бібліотеці ім. Адама Міцкевича відбулася новорічна зустріч з новопризначеним Генеральним  консулом Республіки Польщі в м. Києві паном Рафалом Вольським. Також на зустрічі булла присутня секретар Посольства Республіки Польща в Україні пані Дорота Дмуховська. Учні нашої гімназисти  підготували концерт, присвячений цій зустрічі. В яскравих польських костюмах гімназисти під керівництвом вчителя польської мови пані Юлії Краснопольської співали відомі різдвяні  колядки, читали вірші польською мовою. Директор нашої гімназії пані Валентина Дашковська про інформувала присутніх про досягнення учнів на міських та міжнародних олімпіадах з польської мови. Генеральний консул привітав наших гімназистів з високими результатами на  олімпіадах, подякував за яскравий виступ і вручив подарунки.

     Напередодні Дня незалежності Польщі у 2008 році наші гімназисти виступали в костелі ім. Святого Олександра та співали польські пісні. У заході взяв участь Посол Республіки Польща в Україні пан Яцек Клічковський.

      Також у минулому році гімназисти взяли участь у заході,  пов’язаному з вшануванням пам’яті польських офіцерів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.

        У вересні 2014 року учні та вчителі гімназії взяли участь у літературно-мистецькому святі «Голосіївська осінь», що було присвячене українсько-польським  культурним зв’язкам та ювілейним датам польських класиків Адама Міцкевича, Антонія Мальчевського  і Леопольда Стафа. Свято відбулося у музеї відомого українського поета Максима Рильського. Учні  гімназії Аліна Чорнойван, Ольга Діяк, Діана Железко, Єсенія Вітенко та Костянтин Закурдаєв  виконали польську народну пісню «Гей, соколи». Аліна Чорнойван та Ольга Діяк прочитали вірш   А.Міцкевича «Pierwiosnek» («Пролісок»), а  Діана Железко продекламувала вірш «Movaojczysta» («Рідна мова») Леопольда Стафа.

         За підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Києві та Спілки поляків України гімназисти мають можливість відпочивати та поглиблювати свої знання з польської мови в Польщі, зокрема в Люблінському воєводстві.

         Так  влітку 2003 року група гімназистів відпочивала в мальовничій місцевості м. Пулави Люблінського воєводства. Гімназисти знайомилися з історією, культурою, традиціями Польщі, відвідали м. Краків, м. Варшаву, історичні місця Люблінського воєводства, побували в Казимежі-Дольним, Яновцях, Козлувці, на батьківщині відомого польського письменника Генрика Сенкевича та інших визначних місцях.

         Така ж поїздка відбулася і влітку 2006 року.

         У 2007 році діти відвідали м. Величко, м. Завоя та м. Краків.

       У 2008 р. гімназисти відпочивали в мальовничій місцевості Св. Катерини Свентокшиського воєводства та також відвідували м. Краків. Під час таких поїздок діти вдосконалюють знання з польської мови, вивчають історію, культуру, звичаї польського народу.

        У  2013 році гімназисти відвідали м. Варшаву.

     

         У жовтні 2017 року відбулась нова поїздка групи гімназистів до м.Варшави.

       Польська газета «Dzennik Kijowski» часто висвітлює на своїх сторінках роботу приватної Лінгвістичної гімназії, пов’язану з міжнародною діяльністю. 


З газети: "Освіта України" №37 від 19 травня 2009 р.


Міжнародна співпраця.

Українсько-польське співробітництво у сфері освіти

в контексті європейських інтеграційних процесів на прикладі Києва


В Києві учні п’яти загальноосвітніх навчальних закладів – гімназії №48, Слов’янської гімназії, Лінгвістичної гімназії, спеціалізованих шкіл №№ 14, 252 успішно вивчають польську мову.

Співпраця з освітніми закладами та установами Польщі завжди в центрі неослабної уваги консульства Республіки Польща в Києві та Спілки поляків України, які організовують навчальні обміни, стажування вчителів за кордоном, культурно-просвітницькі заходи, оздоровлення учнів, проведення міжнародних олімпіад, забезпечують школи навчально-методичною літературою.

Так, приватна Лінгвістична гімназія Деснянського району Києва з вересня 2001 року активно співпрацює з цими інституціями. Постійні гості гімназії – Генеральний консул Республіки Польща в Києві пан Гжегож Опалінські, консул у справах Полонії пан Анжей Сломський, Голова Спілки поляків України пан Станіслав Костецький та інші.

У гімназії вивчаються польська мова, історія та культура Польщі, створено польський фольклорний ансамбль. Гімназисти і вчителі беруть участь у заходах, пов’язаних із діяльністю київських польських товариств, зокрема товариства імені Адама Міцкевича. З підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Києві і Спілки поляків України гімназисти щорічно відпочивають та поглиблюють свої знання з польської мови в Люблінському воєводстві Польщі.

Лілія Гриневич
начальник Головного управління освіти і науки



 
                 7 листопада 2016 р.

                 Святкова зустріч у бібліотеці Міцкевича

                 з нагоди Дня Незалежності Польщі

                                                (детальніше)  



 
                  20 жовтня 2016 р.

                 Відвідання гімназистами спільної

                 польсько-німецької виставки

                 «Поляки та німці. Історія діалогу»

                                                    (детальніше)

 
 

                 3 жовтня 2016 р.

                 «Пізнай Генріка» «Poznаj Henrуka»

                                        (детальніше)

 

 

 

                16 грудня 2015 р.

                Участь директора гімназії Валентини Дашковської

               в урочистому прийомі з нагоди офіційного візиту

               в Україну президента Республіки Польщі Анджея Дуди

                                            (детальніше)

 


 

                9 грудня 2015 р.

                Святкова зустріч в Посольстві Республіка Польща

                з нагоди Дня св. Миколая  

                                            (детальніше)

 

  

 

                11 листопада 2015 р.

                Участь директора гімназії пані Валентини Дашковської

                в урочистому прийомі з нагоди Національного Польського

                свята - Дня Незалежності 

                                                     (детальніше)     

    

                 

                  3 травня 2015 р.

               Участь Валентини Дашковської 

                  в урочистому прийомі з нагоди святкування

                  Дня Конституції Республіки Польща

                                                             (детальніше)   

 

                  25 березня 2015 р.

                   Науково-практична конференція

                  «Спільне минуле. Українці та поляки –

                   жертви комуністичного терору»

                                                            (детальніше)  

 

  

             

                   15 грудня 2014 р.

               Різдвяна зустріч у Посольстві

                   Республіки Польща             

                                                            (детальніше)  

 

 

                    14 листопада 2014 р.

              Урочистий прийом

                  у посольстві Республіки Польща

                  з нагоди Дня Незалежності Польщі

                                                                  (детальніше) 

 

 

             

                   11 листопада 2014 р.

               Святкування Дня  Незалежності Польщі              

                                                                     (детальніше) 

 

 

  

          30 листопада 2013 р.

        Участь директора гімназії пані Валентини Дашковської

           в урочистостях з нагоди 25-річчя

           Спілки поляків України

                                                                                              (детальніше)            

 

             

        12 листопада 2013 р.

         Участь директора гімназії пані Валентини Дашковської

           в урочистому прийомі з нагоди 95-ї річниці

           Незалежності Польщі

                                                  (детальніше)

 

  

            18 жовтня 2013 р.

          День національної освіти Польщі.

            Презентація нового підручника з польської мови

            для учнів 5-го класу    

                                                                                                             (детальніше)

             

             4 вересня 2013 р.

          Карту поляка отримано!

 

                                                    (детальніше)

 

 

 

            4 березня 2013 р.

            Cвято польської культури.

            Зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом

            Республіки Польша в Україні паном Генріхом Литвином.

                                                                             (детальніше) 

  

          26 квітня 2013 р.

          Участь директора гімназії пані Валентини Дашковської

            в офіційному прийомі з нагоди

            Національного польського свята - Дня Конституції

                                                    (детальніше) 

  

 

 

            12 березня 2013 р.

            Зустріч з консультантом-методистом

            навчального центру Pearson (Longman).

                                                            (детальніше)

  

   

 

           12 грудня 2012 р.

           Зустріч гімназистів з представниками

              Вищої школи фінансів і права

              м. Бєльсько-Бяла (Польща)

                                                    (детальніше)

  

          13 листопада 2012 р.

           Участь директора гімназії Дашковської Валентини

             Петрівни в урочистому прийомі в Посольстві

             Республіки Польщі з нагоди Національного

             польського свята   - Дня Незалежності

                                                                                     (детальніше) 

 

 

           11 листопада 2012 р.

           Зустріч з представниками чеського освітянського

             центру "Assotiation"

                                (детальніше)

 

 

 

           19 жовтня 2012 р.

           Зустріч з представниками канадської мовної

             школи "ILSC"

                                                                               (детальніше)

 

  

 

            17 травня 2012 р.

            Участь директора гімназії Дашковської Валентини

               Петрівни в урочистому прийому з нагоди 20-річчя

               підписання договору  між Україною та

               республікою Польща

                                                                               (детальніше) 

 

            16 травня 2012 р.

            Зустріч з представниками Педагогічного

               університету м.Кракова      

                                              (детальніше)

 

 

 

        22 грудня 2011 р.

             Різдвяна зустріч у Посольстві Республіки Польща

                                                          (детальніше)

 

  

 

 

              11 листопада 2011 р.

              Святкування  Дня  незалежності  Польщі

                                                        (детальніше)

 

 

   ___________________________________________________________________________

        

Росія

 

      Наша гімназія з 2003 року тісно співпрацює  з Ломоносовською школою м. Москви (Росія).

      З 2005 року в гімназії успішно  застосовується  освітня  технологія "Інтелект", розроблена  педагогічним колективом  Ломоносовської школи м.Москви під керівництвом професора,  доктора педагогічних наук, засновника та наукового керівника Ломоносовської школи Марата Олександровича Зіганова. У жовтні 2005 році на базі гімназії відбувся семінар-практикум за участю представників Ломоносовської школи на тему «Сутність освітньої технології «Інтелект» та її використання в навчальному процесі в загальноосвітніх школах». Сутність програми полягає в розвитку логічного мислення, уяви, пам`яті, уваги учнів під час навчального процесу. Освітня технологія "Інтелект" дає можливість, не змінюючи навчальних цілей уроку, досягти мети особистісного розвитку учнів. Завдяки використанню  у навчальній діяльності нашої гімназії освітньої технології "Інтелект", підвищилась якість навчання  гімназистів.


Газета "Ломоносовец", №23, березень 2007 р., про нас:

       «Частная лингвистическая гимназия (Украина, г. Киев) - одно из наиболее динамично развивающихся негосударственных учебных заведений г. Киева. Кроме украинского, учащиеся изучают английский, русский, французский, немецкий, польский языки.

    Учащиеся школы - победители различных интеллектуальных и творческих соревнований и конкурсов. Гимназия сотрудничает с Ломоносовской школой в области продвижения образовательной технологии «Интеллект» в Украине, практического внедрения ОТИ в преподавание ряда предметов».


       Наші учні неодноразово здобували перемоги в Міжнародній олімпіаді «Інтелект», у якій брали участь  діти з  різних  держав світу: Канади, Великої Британії, Німеччини, Греції, Польщі, Молдови, Білорусі, України, Киргизтану, Латвії, Туркменістану, Росії, країн Латинської Америки та інших. Так учениця 10-го класу Кисельова Ольга здобула  ІІІ місце  в XV Міжнародній олімпіаді «Інтелект» (2011р.) серед учнів 10-11-х класів та отримала бронзову медаль. У XVІ Міжнародній олімпіаді «Інтелект» (2012р.) наші гімназисти здобули перемоги в номінаціях "Самое быстрое решение", "Точная память", «Устойчивое внимание», "Динамичное воображение", «Железная логика», а учень 7 класу Азаров Руслан посів перше місце в номінації «Російська мова»  у ХІ Міжнародній олімпіаді «Інтелект». 

       

        

      Підсумовуючи роботу приватної Лінгвістичної гімназії з питань міжнародної співпраці, можна зазначити, що вчителі гімназії збагачують свій педагогічний досвід творчими здобутками,виробляють власний стиль, працюють над поповненням необхідних знань з історії створення Європейського Союзу (напрямків європейської інтеграції, європейського співтовариства) та використовують сучасні форми, методи організації навчально-виховного процесу, таким чином сприяють самореалізації молоді України.

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта