Святкування Дня незалежності Польщі

11 листопада 2011 р.

Святкування незалежності Польщі

 

Гарною традицією у гімназії стало святкування Незалежності Польщі.

І от десятий рік поспіль саме 11 листопада, в День незалежності Польщі, у гімназії проходять заходи, пов’язані з цим святом.

Цьогоріч на святі були присутні: Голова Спілки поляків України пан Станіслав Костецький, заступник голови Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації Юрій Дмитрович Титаренко, перший заступник начальника управління освіти Деснянського району м. Києва Тамара Казимирівна Постолюк, начальник відділу загальної середньої освіти Наталія Петрівна Левченко, заслужений працівник культури України, заслужений діяч культури Польщі, голова польського національно-культурного товариства «Згода», керівник ансамблю польського фольклору «Яскулки» пані Вікторія Радік, заслужений діяч культури Польщі, голова польського товариства молоді та дітей «Поляни з-над Дніпра» пані Леся Єрмак, заслужений діяч культури Польщі, доктор мистецтвознавства, диригент, поетеса Ольга Карачарова, заслужений діяч культури Польщі, керівник Секції опіки над пам'ятками культури Польщі в Києві національно-культурного товариства "Згода" пані Чеслава Раубішко та інші.

Урочиста частина свята розпочалася з виконання Гімну України та Гімну Польщі.

Свято відкрила директор гімназії Валентина Дашковська. У своїй промові вона зазначила: «Лінгвістична гімназія з моменту свого відкриття (вересень 2001р.) тісно співпрацює з Консульством Республіки Польща в м. Києві, Спілкою поляків України. Гімназисти беруть активну участь у заходах, пов’язаних із діяльністю польських товариств, зокрема, культурно-освітнім товариством ім. Адама Міцкевича, національно-культурним товариством «Згода». У гімназії вивчається польська мова, історія та культура Польщі. Наші учні займають призові місця на міських та міжнародних олімпіадах з польської мови. Гімназія має угоди про співпрацю з польськими школами. За підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Києві та Спілки поляків України гімназисти щорічно відпочивають та поглиблюють свої знання з польської мови в Польщі, зокрема, в Люблінському воєводстві».

 

Голова Спілки поляків України пан Станіслав Костецький подякував педагогічному колективу гімназії і особисто директору  Валентині Дашковський за плідну співпрацю з Спілкою поляків України, за  вагомий внесок у розвиток українсько-польського співробітництва в галузі освіти та культури. Пан Станіслав Костецький відзначив: «Завдяки зусиллям пані Валентини Дашковської було підписано угоди про співпрацю між приватною Лінгвістичною  гімназією  та  гімназією  № 6  м. Варшави,  Бурсою   шкільною  ім. К.К. Бачинського м. Пулави Люблінського воєводства, Економічною школою в м. Тихи Сілезького воєводства, що дало поштовх до подальшого розвитку і обміну культурними надбаннями наших братніх народів».

 

Присутній на святі заступник голови Деснянської райдержадміністрації пан Юрій Титаренко у своїй промові сказав: «Прекрасно, що на теренах Деснянського району є навчальний заклад, у якому діти вивчають польську мову. Адже Польща – наш західний сусід, з яким Україну поєднують спільні слов’янські корені. У наступному році ми проводимо спільний захід – чемпіонат з футболу “Євро-2012”. Знання мови будь-якої країни – можливість спілкування з її людьми, вивчення традицій та культури, в чому, впевнений, вже неодноразово переконувалися учні гімназії».           

Заслужений діяч культури Польщі, доктор мистецтвознавства пані Ольга Карачарова зазначила: «Давні дружні зв’язки поєднують колектив приватної Лінгвістичної гімназії і, зокрема, директора пані Валентину Дашковську з польськими колегами. Упродовж десяти років ми обмінюємося учнівськими та педагогічними делегаціями для більш глибокого вивчення традицій і культури українського та польського народів».

Окрасою свята став музичний виступ заслуженого діяча культури Польщі, керівника ансамблю польського фольклору «Яскулки» пані Вікторії Радік, яка заспівала пісню Северина Краєвського «Не відпочинемо».

Заслужений діяч культури Польщі пані Чеслава Раубішко також подякувала колективу гімназії і особисто директору пані Валентині Дашковській за тісну багаторічну співпрацю з польським національно-культурним товариством «Згода».

           

Учні гімназії під керівництвом вчителя польської мови пана Артема Ількевича продемонстрували знання не тільки польської мови, а й знання історії Польщі.

На сцені розгорнулося дійство, яке віднесло присутніх аж у 1772 рік, коли відбувся перший поділ Польщі. Три країни-загарбники: Росія, Австрія і Прусія завоювали частину Польщі. Цей поділ продемонстрували на схематичній мапі учні  9го класу Петрик Влад, Хотющенко Ігор та Мелконян Аркадій.

      

У 1793 році відбувся другий поділ Польщі. На цей раз Росія і Прусія захоплюють ще частину земель Польщі. Учні 9го класу Петрик Влад та Мелконян Аркадій знову продемонстрували це на мапі. Учениця  10го класу Новак Анастасія, ставши на коліна, уособила Польщу. Вона промовляє: «Цього разу Росія та Прусія забрали таку велику частину моєї території, що мені залишився лише маленький клаптик землі».

Через два роки в 1795 році відбувся третій і останній поділ Польщі. Більше ділити було нічого. Країнами-загарбниками знову стали: Росія, Австрія та Прусія. Від цього часу Польща перестає існувати на мапі.

Це демонструють на сцені учні: хлопці підходять до Насті, яка уособлює Польщу, знімають з її голови корону, зв’язують її руки чорним шарфом.

Польський народ не погодився із втратою власної волі. І у 1830 році вибухнуло Листопадове  повстання, а у 1863 році – Січневе повстання. На жаль, ворог був у рази сильнішій. Проте поляки не падали духом і  з надією чекали моменту, коли зможуть повернути свою незалежність.

Незважаючи на тяжкі поневіряння, поляки зберегли свою національну свідомість.  У знак протесту проти пригнічення польського народу композитором Феліксом Нововейським на вірші М. М.Конопницької була написана пісня «Rota». Саме цю пісню під час свята виконала учениця 10кл. Шадурська Аліна.

 

 

                

Влітку 1914 року в Європі почалася І Світова війна. Тривала вона понад 4 роки, аж до листопада 1918 року. З однієї сторони знаходилася Німеччина та Австрія, з іншої  - Франція, Росія і Великобританія. Загалом у війні брало участь 33 країни світу.

Країни-загарбники, які неодноразово розділяли між собою землі Польщі, виявилися по різні сторони барикад. Саме цей факт пробудив у поляків надію на повернення власної незалежності.

У Польщі та за її межами організовувалися польські військові об’єднання. Великої слави здобули військові збройні об’єднання під назвою Легіони, які почали існувати на теренах Польщі, захоплених Австрією. Вони боролися на західному фронті проти Російської імперії. Організатором Легіонів був Юзеф Пілсудський, невтомний борець за незалежність польського народу, а згодом – перший керівник польської держави. Також Польська армія буда створена у Франції. Саме вона брала участь у боях на західному фронті проти Німеччини.

У 1917 році в Російській імперії почалася революція, яка призвела до повалення царського режиму. Наступного року відбулося повалення правління Австрії та Німеччини. Поразки всіх трьох країн-загарбників сприяли відновленню незалежності Польщі.

У листопаді, не чекаючи підтримки ззовні, поляки самі приступили до роззброєння німецьких та австрійських військ. 11 листопада 1918 року був підписаний суверенний акт, який підтверджував офіційну незалежність Польщі. Після 123-х років неволі Польща нарешті стала незалежною. Це продемонстрували учні на сцені, розв’язуючи Новак Анастасії руки, знімаючи з неї чорний шарф та одягаючи їй корону. Радченко Настя, учениця  5кл., яка уособлює національний дух Польщі, піднімає Новак Настю з колін, що символізує незалежність Польщі.

Саме 11 листопада 1918 року Польща стала незалежною.

Концерт продовжила Мішкой Настя, учениця 5 кл., виконавши запальний польський народний танець «Краков’як». Чудове володіння польською мовою продемонструвала учениця 10го класу Шадурська Аліна, яка прочитала вірш «Дорога до Польщі».

Учениця 10 го класу Руденко Ліза, яка в цьому році посіла І місце на міській олімпіаді з польської мови, прочитала вірш Антонія Слонімського «Polska».

Учні 10 го та 11 го класів виконали польській танець «Полонез».

      

А на закінчення концерту у виконанні учнів гімназії звучала польська пісня «Hey, sokoly»,  яка об’єднала український і польський народи, їх культуру та слов’янське коріння.

І не обов’язково було досконало володіти польською мовою для того, щоб розуміти слова дружби та любові, які звучали з вуст господарів та гостей вечора. Вони ще більш поєднували та зближали усіх присутніх.

 

    (Фотозвіт зі свята ви можете переглянути на фотогалереї сайту

Див. також святкування Дня Незалежності Польщі у  2014-2015, 2015-2016 н. р.

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта