11 листопада 2015 р.
День Незалежності Польщі
11 листопада поляки відзначають національне свято – День незалежності. Адже саме 11 листопада 1918 року після неволі, що тривала 123 роки, Річ Посполита відновила своє існування - ![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/30.jpg)
«постала з попелу» та з`явилася на мапі Європи як незалежна держава. У цей день був підписаний суверенний акт, який підтверджував офіційну незалежність Польщі.
З нагоди 97-ї річниці незалежності Республіки Польща у нашій гімназії відбувся урочистий захід. З вітальним словом до учнів та гостей звернулася засновник та директор нашої гімназії, голова партії поляків України в Деснянському районі м.Києва, член правління Київського Польського культурно-освітнього товариства ім. Адама Міцкевича, заслужений діяч культури Польщі пані Валентина_Дашковська.
Концертну програму розпочали учні 6-го класу виставою за мотивам польської легенди про трьох братів Чеха, Леха і Руса та про заснування Польщі.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/49.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/48.jpg)
Учні 8-го та 9-го класів підготували цікаву анімаційну презентацію про період процвітання Королівства Польщі, а також про період повстань та воєн, які призвели країну до значних руйнувань і, як наслідок, - до розподілу польських земель між Російською імперією, Пруссією та Австрією.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/40c.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/40b.jpg)
Учень 10-го класу Сугак Іван зачитав промову, з якою 11 листопада 1918_року звернувся до свого народу Головнокомандувач польською армією, а згодом – Голова відродженої Польської держави Юзеф Пілсудський.
Учні 5-11 класів співали польські пісні та декламували польські вірші. А підготувала свято учитель польської мови пані Юлії Краснопольської, концертмейстер гімназії пані Валерія_Галанська та хореограф Роман Яцків.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/47.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/46.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/32.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/33.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/43.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/41.jpg)
На завершення заходу учні молодших класів виконали традиційний польський «Полонез». Урочистий національний танець з його тріумфальними музичними акордами символізує закінчення трагічних подій, торжество гордого шляхетного народу, надії на відбудову нової вільної країни та віру в її щасливе майбутнє.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_november_independence_pl_efgallery1/37.jpg)
Див. також святкування Дня Незалежності Польщі у 2011-2012, 2014-2015 н. р.