День космонавтики

12 квітня 2015 р.

День космонавтики

Завершальним акордом декади природничих дисциплін стало уже традиційне для гімназії відзначення Дня космонавтики.

Розпочав свято завідуючий кафедрою природничих дисциплін, учитель географії  Бурков Павло Андрійович. Весело й завзято   він привітав  присутніх і  запросив у мандрівку незвіданими просторами Всесвіту.

А почалося усе з космічного дефіле, яке підготували учні першого класу. Креативні, дивовижні костюми продемонстрували уявлення  першокласників про  космічну моду.

Та яке ж космічне дефіле без яскравих зірок? А звідки вони беруться?  З’ясувати це поспішила учениця 1-го класу Дар’я Петрова, виконуючи пісню «Кто зажигает звезды?»

А далі присутні стали свідками космічної суперечки. Змагалися представники різних галактик, щоб визначити, хто з них спритніший.    Для   цього придумали   веселий   конкурс   «Жива ракета»,   у якому взяли участь учні 1-го класу Артюхов  Віктор, Гайдукевич Владислав, Руденко Арсеній та Степаненко Назар.  Перемогла, звичайно ж, дружба, адже і в космосі існує таке чудове поняття.

Музичним подарунком для учасників і вболівальників стала пісня «Звездочет», яку виконали учні 3-го класу.

Багато цікавого про космос знають наші гімназисти. Тому провести усний журнал «Цікаві факти про Всесвіт» доручили одному з них, учневі 7-го класу Пілунському Данилу, який дуже уважно слідкує за новинами космічних досліджень. А прикрасила низку наукових фактів яскравим нічним краєвидом учениця 8-го класу Нікульнікова Таїсія, виконавши  пісню «Місяць по небу ходить».

Усі знають, що таке невагомість, але, мабуть, не всім доводилося на власному досвіді відчути усі її переваги й недоліки. А ось учні 3-го та 4-го класів мали таку нагоду, адже вони взяли участь у конкурсі «Космічна невагомість». Сміх, оплески, підтримка глядачів супроводжували намагання учасників наосліп визначити предмети, які потрапляли їм до рук.

Яскравості до гарного настрою учасникам свята додала музична композиція «Розмалюємо усі планети», яку виконали учні 5-го класу.

Мандруючи космічними стежками, усі вже добре зголодніли, тому конкурс «Сніданок космонавта» був дуже доречним.  Та не просто було пригоститися чимось, адже довкола невагомість. І лише учень 5-го класу Яровий Євгеній та учень 6-го класу Мазурчик Денис зуміли відкусити шматочок космічного  яблука.

А далі до «Міжнародної планети» запросили присутніх учениці 7-го класу Синявська Катерина та Огуля Єлизавета, які мовою танцю розповіли  про красиву планету, на якій дружно проживають люди різних національностей.

Пісня «Довгожданий літак», яку виконав Закурдаєв Костянтин,  перенесла присутніх на червоногарячу планету Марс, на якій живуть цікаві марсіани і грають у веселу гру «Марсіанин». Спробувати пограти їхню гру зголосилися учень 9-го класу Деревчук Ігор, учень 8-го класу Адамов Антон, учень 7-го класу Черніков Валерій.

Як   виявилося,   у  космосі    теж    слухають  і виконують рок. У цьому присутніх на святі переконали учасники інструментального ансамблю гімназії під керівництвом викладача класу гітари Владислава Андрійовича Посполітака.   Учні 5-го класу Чмір Кирило, Гузько Михайло та учень    4-го класу Яценко Гліб чудово виконали авторську інструментальну композицію «Between the worlds».

І фінальним акордом цього свята, а також закликом до сучасної молоді стала пісня «Збережи планету» у виконанні учнів 6-го класу Рак Марії та Смоленської Маргарити.

Бережімо нашу планету, вивчаймо невідомі світи -  і це, можливо,  допоможе нам осягнути таємниці Всесвіту.

(Фотозвіт із Дня космонавтики Ви можете переглянути на фотогалереї сайту)

Див. також святкування дня космонавтики у 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014, 2015-2016 н. р.