Святкуємо Масляну
|
1 березня 2016 р.
Святкуємо Масляну
Напередодні Великого посту православні та греко-католики святкують Масляну. У ці дні вітають прихід весни, готують млинці (символ сонця) та вареники (традиційна для українців страва). Вважається, що святкувати Масляну треба максимально гамірно, весело, щоб зима злякалася й не повернулася із морозами. У народі кажуть: «Що яскравіше прожитий масляний тиждень, то щасливішим і багатшим буде рік».
Не зраджують давнім традиціям і учні нашої гімназії. Під керівництвом учителя історії та народознавства Людмили Іванівни Кандиби учні нашої гімназії відтворили елементи святкування Масляної. Вони, звичайно за допомогою батьків, напекли млинців з різними начинками, наварили вареників та частували усю гімназійну родину. А Настя Радченко, учениця 9 класу, підготувала матеріал та розповіла про особливості святкування Масляної у різних регіонах України.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/11_march_pancake_efgallery1/004.jpg)
Отож, Весну зустріли весело і смачно!
Див. також святкування Масляної у 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015 н. р.
|
![](img_0/spacer.gif) |