Святкуємо Масляну

1 березня 2016 р.

Святкуємо Масляну

Напередодні Великого посту православні та греко-католики святкують Масляну.  У ці дні вітають прихід весни, готують млинці (символ сонця) та вареники (традиційна для українців страва). Вважається, що святкувати Масляну треба максимально гамірно, весело, щоб зима злякалася й не повернулася із морозами.  У народі кажуть: «Що яскравіше прожитий масляний тиждень, то щасливішим і багатшим буде рік».

Не зраджують давнім традиціям і учні нашої гімназії. Під керівництвом учителя історії та народознавства Людмили Іванівни Кандиби учні нашої гімназії відтворили елементи святкування Масляної. Вони, звичайно за допомогою батьків, напекли млинців з різними начинками, наварили вареників та частували усю гімназійну родину. А Настя Радченко, учениця 9 класу, підготувала матеріал  та розповіла про особливості  святкування Масляної  у різних регіонах України.

Отож, Весну зустріли весело і смачно!

Див. також святкування Масляної у 2012-20132013-20142014-2015 н. р.