Святкування Дня Перемоги

9 травня 2012 р.

Святкування Дня Перемоги

День Перемоги    одне з найвизначніших свят для України та для кожного з нас. Воно символізує перемогу добра над злом, майбутнього над минулим, життя над смертю. Цей день єднає людей проти агресії та війни, символізує прагнення до миру і процвітання.

Друга світова війна – одна з найбільших трагедій XX століття. Це трагедія світового масштабу. Вона охопила різні країни, різні континенти світу. Але, звичайно, найбільше горя пережила наша земля і наш народ. Ніколи раніше в своїй історії Україна не платила за мир таку високу ціну. За оцінками істориків у Великій Вітчизняній війні загинуло понад 10 мільйонів українців.

8-го травня, напередодні Дня Перемоги, у приватній Лінгвістичній гімназії відбулася низка заходів, присвячених цьому знаменному святу.

Учні 2-го класу разом із директором гімназії Дашковською Валентиною Петрівною відвідали парк «Деснянський», де проходив урочистий захід “Славимо героїв, шануємо героїв” за участю керівництва Деснянської райдержадміністрації, ветеранів Великої Вітчизняної війни, учнівської молоді та громадськості. Гімназисти взяли участь у мітингу-реквієму, поклали квіти до Обеліску Слави, а по завершенню урочистої частини скуштували смачну польову кашу.

Також цього дня  у приватній Лінгвістичній гімназії відбувся святковий концерт, присвячений Дню Перемоги. Почесними гостями нашого свята стали люди, які захищали нашу Батьківщину, без яких Перемога була б неможливою, – ветерани Великої Вітчизняної війни: полковник Юрій Семенович Бобков, рядовий бригади десантників Цибиль Петро Федосович, полковник Соловйов Олександр Георгієвич.

У концерті взяли участь артисти Національної філармонії України, квартет баяністів

ім. М. Різоля під керівництвом народного артиста України Сергія Грінченка.

У виконанні лауреата міжнародних конкурсів Анастасії Шутько прозвучали відомі пісні часів війни: «Темная ночь» (муз. Н. Богословського, сл. В. Агатова), «Катюша» (муз. М.Блантера,

сл. М.Ісаковського), «Смуглянка»  (муз. О. Новіков, сл. Я. Шведов), «Журавлі» (муз. Я.Френкеля, сл. Р.Гамзатова).  Глядачі підспівували і палко аплодували артистам за чудове виконання музичних творів, які давно вже отримали народну любов. Фінальна пісня "День Перемоги" у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Андрія Гнатюка підняла зі своїх місць увесь глядацький зал. Розчулені гості дякували артистам Національної філармонії України за прекрасний концерт, а директору гімназії Дашковській Валентині Петрівні  – за організацію та проведення такої чудової, по-сімейному теплої зустрічі.

На завершення заходу від імені ветеранів із промовою виступив Голова ради ветеранів Деснянського району, учасник бойових дій в Афганістані, підполковник Пікалюк Андрій Олександрович, який зазначив:  «67 років тому відгриміли останні залпи Великої Вітчизняної війни. Війни, яка залишила по собі сотні тисяч зруйнованих міст, скалічені долі мільйонів людей, забрала з собою величезну кількість людських життів. На боротьбу із загарбниками піднявся увесь народ. Ціною неймовірних зусиль, власною самопожертвою, незабутнім подвигом була завойована Перемога. У цей славетний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку пошану воїнам-визволителям. Обов’язок нашого покоління – зберегти подароване мирне життя і докласти усіх зусиль для розбудови рідної держави, щоб наступні покоління дивилися в своє майбутнє без страху,  з упевненістю в завтрашньому дні.  Миру, добра та нових звершень вам, любі гімназисти,  заради процвітання нашого міста та усієї України!».

Подвиг воїнів-переможців непідвласний часу, як і безмежна наша вдячність всім, хто відстояв Батьківщину, виявив нездоланну мужність та незламність духу. Саме воїнам-переможцям ми завдячуємо свободою та мирним небом.

Слава живим та вічна пам'ять загиблим!

Зі святом Великої Перемоги!

(Фотозвіт зі свята ви можете переглянути на фотогалереї сайту

Див. також відзначення Дня Перемоги у 2012-20132013-2014, 2014-2015 н. р.