Екскурсійна поїздка учнів гімназії до Національного ботанічного саду

29 лютого 2012 р.

Екскурсійна поїздка учнів гімназії до Національного ботанічного саду

ім. академіка М.М.Гришка

29 лютого 2012 року учні приватної Лінгвістичної гімназії мали чудову можливість відвідати один з найкращих ботанічних садів країни — Національний ботанічний сад ім. академіка Миколи Гришка.

Ідея створення ботанічного саду зародилася восени 1918 року, коли була створена Національна академія наук. Серед її установ значився і Ботанічний сад. Його наукові основи були розроблені працями всесвітньо відомого флориста, мандрівника і знавця ботанічних садів світу, одного з перших Президентів Академії наук України — Володимира Іполитовича Липського. Саме він обґрунтував ідею такого ботанічного саду, накреслив його структуру і напрямки діяльності. Завершилося будівництво восени 1935 року, а нещодавно, у 2010 році сад відзначив 75-річний ювілей.

Статус найкрасивішого він має не випадково: його територія становить 120 гектарів, кількість рослин сягає 13 тисяч видів. Щороку сотні киян та гостей столиці приходять сюди подивитися на цвітіння магнолій, а згодом бузку, якого тут понад 40 видів. Узимку особливою популярністю користується оранжерея загальнею площею понад 2000 кв.м., у якій представлено експозиції та колекції екзотичних тропічних та субтропічних рослин. Саме експозиції оранжерейного комплексу відвідали гімназисти.

Неймовірне враження справило на дітей різноманіття представлених у експозиції рослин. Саме у цей час у оранжереях саду дозрівають плоди лимонів, мандаринів, апельсинів, какао, папайї, кави, бананів, фейхоа. Вік багатьох рослин у колекції сягає вже майже 50 років.

Дуже сподобалася дітям колекція кактусів, яких у експозиції понад 70 видів, і деякі з них досягають велетенських розмірів!

Просто неймовірною красою вразила усіх колекція азалій, камелій та орхідей. Загалом діти побачили понад 120 видів рослин, період цвітіння яких припадає саме на лютий – березень. Доповнювала побачене розповідь екскурсоводів, які про кожну рослину, що представлена у експозиції знають чимало цікавих фактів, історій та легенд.

Учні залишилися дуже задоволеними поїздкою. Безперечно, такі екскурсії розвивають у дітей любов до природи, розширюють світогляд, та сприяють формуванню гармонічно розвинутої, багатої духовно особистості.

Дякуємо пану Михайлу за організацію екскурсії!

(Фотозвіт зі свята ви можете переглянути на фотогалереї сайту)

Див. також екскурсія до ботанічного саду у 2014-20152015-2016 н.р.