2-3 березня учні приватної Лінгвістичної гімназії відвідали Національний ботанічний сад ім. М. Гришка НАН України, що входить до природно-заповідної зони України. Гімназисти відвідали оранжерейний комплекс, у якому представлено експозиції та колекції рослин з різних ботаніко-географічних регіонів світу.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3315.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3320.jpg)
Розпочалася подорож із колекцій азалій та камелій, у яких було представлено 30 сортів азалії та 15 сортів камелії. Діти були вражені розмаїттям кольорових відтінків та ароматів квітів.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3327.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3326a.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3317.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3308.jpg)
У наступній залі увазі гімназистів були представлені орхідеї з Південно-Східної Азії, Південної та Центральної Америки, Африки та Австралії. Всього в експозиції біля 80 видів та сортів орхідей.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3311.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3313.jpg)
Експозиція тропічних та субтропічних плодових рослин представлена зразками цитрусових (лимона, мандарина, апельсина, цитрона), фейхоа, манго, інжиру, хурми, граната. Вік багатьох рослин понад 50 років. Діти побачили, як у живій природі ростуть лимони та інжир, смачні мандарини, апельсини і солодкий манго.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3316.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3319.jpg)
В оранжереї "Тропіки" гімназисти побачили рослини дощових лісів Південної Америки, Південно-Західної Африки, Південно-Східної Азії.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3328.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3329.jpg)
Експозиція кактусів стала завершальним етапом подорожі. Гімназисти побачили рослини різних розмірів, форм та забарвлень.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3324.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/1_2march_bothanical_garden_efgallery1/3325.jpg)
Також учні гімназії відвідали Свято-Троїцький Іонинський монастир, який знаходиться на території Ботанічного саду. Вони зацікавлено слухали розповідь екскурсовода, уважно розглядали ікони, а також порахували дзвони на дзвіниці.
Наостанок учні відвідали квітковий магазин. Там вони мали змогу не лише насолодитися красою рослин, а й придбати їх на згадку.
Див. також екскурсія до ботанічного саду у 2011-2012, 2014-2015 н.р.