18 грудня 2014 р.
Екскурсійна поїздка
до фабрики ялинкових прикрас
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/18_grydnya_ekskursia_yalynkovi_efgallery1/2.jpg)
День Святого Миколая та Новий рік - найулюбленіші дитячі свята! Адже в ці дні малеча особливо вірить у чарівні дива та таємничі перетворення. А дорослим так хочеться повернутися у солодкі миті свого дитинства.
Саме 18 грудня, напередодні дня Святого Миколая, гімназисти здійснили незабутню подорож до фабрики ялинкових прикрас, що знаходиться у селищі Клавдієво поблизу Києва.
Під час поїздки куратор 2-го класу Ніколаєва Оксана Миколаївна розповіла про життя святого Миколая, а учні пригадали легенди, пов’язані з іменем цього святого. Святковий настрій підтримали й новорічні пісні, які діти співали хором прямо в автобусі.
Біля входу до фабрики гімназистів та батьків зустріла привітна дівчина-екскурсовод пані Ольга. Вона розповіла, що будівля фабрики була збудована ще у 1948 році. Проте фабрика починала свою роботу з виготовлення скляних виробів для медичних закладів. І тільки у 1954 році тут почали робити прикраси для новорічних свят.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/18_grydnya_ekskursia_yalynkovi_efgallery1/12.jpg)
Крок за кроком учні почали дізнаватися таємниці створення ялинкової іграшки. А народження її починається у склодувному цеху. З розпеченої над вогнем скляної трубки майстри видувають кульки та верхівки для новорічних ялинок.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/18_grydnya_ekskursia_yalynkovi_efgallery1/1.jpg)
Після цього кульки «подорожують» до наступного цеху, де їх зсередини вкривають сріблом. Частину іграшок фарбують у різні кольори, підсушують та відправляють до дбайливих рук художників. Талановиті майстри власноруч пензлем наносять малюнок на кожну кульку. І таких прикрас кожен з них може зробити за день до 100 штук!
Після подорожі цехами фабрики дітей чекали гостинно відчинені двері першого в Україні музею ялинкових прикрас зі всього світу. Музей складається з трьох залів: старовинна та сучасна іграшки, казкове містечко у мініатюрі та унікальний «Ермітаж», де знаходяться кульки, на які перенесено полотна відомих художників світу.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/18_grydnya_ekskursia_yalynkovi_efgallery1/4a.jpg)
Незабутні враження отримали малюки, коли їм запропонували зайти у дверцята незвичайної чарівної…шафи. Крізь них вони потрапили до казкової новорічної країни і кімнати «Пошта Діда Мороза».
Далі гімназисти поспішили на майстер-клас з розпису новорічних іграшок. Кожен з відвідувачів мав змогу власноруч намалювати на своїй кульці кумедну овечку-символ року, що наближається.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/18_grydnya_ekskursia_yalynkovi_efgallery1/8.jpg)
Також діти змогли придбати у крамничці подарунки рідним та близьким.
Дивна подорож у маленьку країну, де народжується новорічній настрій, добігла кінця. Вона подарувала гімназистам нові цікаві враження та чудові подарунки!
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/18_grydnya_ekskursia_yalynkovi_efgallery1/9.jpg)
Веселих та щасливих новорічних свят всім нам!
Див. також екскурсія на фабрику ялинкових прикрас у 2012-2013, 2015-2016 н. р.