«Недалечко красне яєчко…» (святкування Великодня в Україні)

17 квітня 2014 р.

«Недалечко красне яєчко…»

(святкування Великодня в Україні)

17 квітня 2014 р. учитель-методист Кандиба Людмила  Іванівна провела відкрите практичне заняття з народознавства для учнів 2-11-их класів на тему «Великдень. Історія. Обряди. Писанки».

Учні заздалегідь отримали завдання підготувати матеріал про історичні події, пов’язані з Воскресінням Христовим.  Опрацювавши цей матеріал з учителем напередодні, на відкритому занятті гімназисти розповіли про життя Ісуса Христа, про Гетсиманський сад, про Іуду, про Понтія Пілата, Плащаницю та інші важливі факти.

Досить пізнавальною була інформація і про звичаї та обряди нашого народу, пов’язані з цим Великим святом. Діти підготували інформацію про значення  кожного дня  Страсного тижня, символіку Страсної свічки. Людмила Іванівна розповіла  про символічне значення крашанок, про те, звідки у нас з’явилися писанки, а також про технологію їх виготовлення  Також кожен учень мав можливість розповісти про традиції святкування Великодня у своїй родині. А учні 2-го та 3-го класів під керівництвом учителя музики Галанської Валерії Валеріївни та вчителя хореографії Яцківа Романа Ярославовича відтворили елементи великодніх гулянь українського народу з хороводами та веснянками (гаївками, гагілками). А учні 7-го класу підготували вірші, які прославляють це величне свято.

Виставка писанок, виготовлених гімназистами, до світлого Воскресіння.

Христос Воскрес

(Л. Глібов)

Христос воскрес! Радійте, діти,

Біжіть у поле, у садок,

Збирайте зіллячко і квіти,

Кладіть на Божий Хрест вінок!

Нехай бринять і пахнуть квіти,

Нехай почує Божий рай,

Як на землі радіють діти

І звеселяють рідний край.

Дивитись відео "Великодні хороводи та веснянки

у виконанні учнів  гімназії"

Див. також святкування Великодня у 2011-20122014-2015 н. р.