Екскурсія до "Мамаєвої слободи"

 

4 жовтня 2011 р.

                              Екскурсія до "Мамаєвої слободи"

      04 жовтня 2011 р. учні Лінгвістичної гімназії побували в мальовничому куточку української природи – музеї архітектури та побуту «Мамаєва слобода». 

                                              
      Цей тематичний дендропарк розкинувся довкола історичного урочища, в якому бере початок річка Либідь, на території 9 га.
      Понад триста років тому ці землі належали Михайлівському Золотоверхому монастирю. Серед діброви, приблизно на тому ж місці, де зараз розташована «Мамаєва слобода», стояла монастирська пасіка з хутором та ставком.

 

 


      Минуло кілька століть, і знову на пагорбах довкола витоку Либіді розкинулись мальовничі гаї, створюючи унікальний краєвид, характерний для Наддніпрянщини.
      У долині серед кучерявих вишневих садків, оперезаних плетеними тинами, розташована козацька слобода. У центрі архітектурного ансамблю, що нараховує 98 об’єктів, стоїть дерев’яна церква в ім’я Покрови Присвятої Богородиці із дзвіницею, подібна до тих, що стояли на Запорозькій Січі в часи Богдана Хмельницького.

 

 


      Неподалік від церкви видніється вітряк – символ мирної хліборобської України. Далі, над озерами, розташовані садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини, коваля, гончара, ворожки, шинок єврея-крамаря. Садиби складаються з різних за своїм господарським призначенням споруд: це комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возові тощо. Цей традиційний український краєвид доповнюється базарним майданом, управою та козацькою залогою.
      Гімназисти, відчувши себе вільнолюбивими українськими лицарями, поринули в цей незвичайний історичний світ та отримали неабияке задоволення від екскурсії.  

                                               

 

(Фотозвіт поїздки ви можете переглянути на фотогалереї сайту)

      Див. також екскурсія до "Мамаєвої слободи" у 2015-2016 н. р.

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта