Екскурсія до "Мамаєвої слободи"

18 травня 2016 р.

Екскурсія до "Мамаєвої слободи"

18 травня 2016 р. гімназисти відвідали Центр народознавства "Мамаєва слобода" - козацьке селище довкола історичного урочища, в якому бере початок річка Либідь.

Учні мали змогу ознайомитися з побутом козаків, роздивитися інтер'єри помешкань, погойдати колиску, а також відвідати головну прикрасу селища - церкву Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею, подібну до тих, що стояли на Запорозькій Січі в часи Богдана Хмельницького.

Під час екскурсії діти побачили садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини, коваля, гончара та шинок єврея-крамаря, де пропонують традиційні козацькі страви та напої.

Несподіванкою для учнів стали свійські тварини, які гуляли на території урочища та можливість погойдатися на величезній гойдалці.

Екскурсія видалася дуже змістовною та цікавою. Гімназисти дізналися багато нового про традиції і побут українського народу.

(Фотозвіт Ви можете переглянути на фотогалереї сайту)

Див. також екскурсія до "Мамаєвої слободи" у 2011-2012 н. р.