ХХХ міжнародна освітня конференція

Генеральної Асамблеї Європейської Ради

національних асоціацій незалежних шкіл (ECNAIS)

19 квітня 2018 р.

XXX міжнародна освітня конференція

Генеральної Асамблеї Європейської Ради

національних асоціацій незалежних шкіл­­ (ECNAIS)

19 квітня 2018  року  в  колонній залі Київської міської державної адміністрації  відбулася     XXX міжнародна освітня конференція Генеральної Асамблеї Європейської Ради національних асоціацій незалежних шкіл. Тема конференції: «Свобода вибору в освіті та демократичні перетворення в суспільстві: роль незалежних шкіл. Європейська перспектива та український досвід».

ECNAIS – це впливова міжнародна організація, що об’єднує національні асоціації незалежних закладів освіти Європи. Делегати з понад 15 країн світу - Великобританії , Португалії, Німеччини, Данії, Нідерландів, Чехії, Іспанії, Італії, Болгарії, Польщі, Туреччини та інших держав - приїхали до Києва, щоб підтримати розвиток приватної освіти в Україні.

Для українського освітнього простору ця конференція є надзвичайно важливою. По-перше, це дуже значущий захід міжнародного рівня для нашої країни. По-друге, ця конференція є передумовою  для подальшого розвитку приватної освіти в Україні.

Метою конференції було представити приватні школи та обговорити їх роль в Україні в контексті освітньої реформи, а також ознайомитися з досвідом інших європейських країн. Обмін досвідом національних освітніх реформ з особливим фокусом на реформі, яка відбувається в Україні, сприятиме до кращому розумінню зв’язку між ідеалами свободи в освіті та загальними європейськими демократичними цінностями.

Ключовими питаннями конференції були наступні:

-      свобода в освіті та сприяння інноваціям;

-       пошук балансу між шкільною автономією, волею батьківського вибору школи та рівними можливостями в рамках національної системи освіти;

-      роль незалежних закладів освіти в різноманітті національної освітньої системи.

З української сторони в конференції взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, секретар постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Наталія Шульга, керівник Департаменту освіти і науки м. Києва Олена Фіданян, представники комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, депутати Київської міської ради, члени Асоціації приватних шкіл України, засновники та директори приватних освітніх закладів України, представники освітянської еліти, батьківських спілок та громадських організацій.

Учасниками конференції були і представники приватної Лінгвістичної гімназії: засновник і директор гімназії Валентина Дашковська, заступник директора з навчально-методичної роботи гімназії Наталія Мурейко, заступник директора з інформаційних технологій Владислав Посполітак та вчитель англійської мови Вікторія Горбанівець.

Ми мали честь представляти українську приватну освіту на європейському рівні, обмінятися досвідом роботи з іноземними гостями та бути причетними до тих інновацій, які сьогодні відбуваються в українській освіті.

Відкрила конференцію голова Асоціації приватних закладів освіти, засновник та директор приватної школи «Тріумф» Олена Мовчун.

З вітальними словами до всіх присутніх звернулась заступник голови Київської міської державної адміністрації Старостенко Ганна Вікторівна.

Першим свою доповідь презентував голова Європейської Ради національних асоціацій незалежних шкіл Сімон Стін. Доповідь була присвячена різноманітним підходам щодо свободи вибору в освіті, волі батьків обирати та створювати державно-приватне фінансування незалежних шкіл в Європі.

Наступною виступила директор Департаменту освіти і науки міста Києва Олена Фіданян.   Пані Олена розповіла про специфіку роботи приватних шкіл освіти в м.Києві, про підтримку приватних навчальних закладів Київською міською державною адміністрацією.

Свою змістовну доповідь на тему «Реалізація права на якісну освіту в правовій соціальній державі в умовах ринкової економіки» презентував перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

Депутат Київської міської ради, секретар постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Наталія Шульга виступила з доповіддю «Виклики і надії розвитку приватної освіти в Україні»

Член Венеціанської комісії, член парламенту Нідерландів, експерт з освітнього права, професор Бен Вермюлен зачитав свою доповідь та відповів на запитання гостей.

А на завершення до всіх присутніх гостей звернулася Міністр освіти і науки України Лілія Михайлівна Гриневич.

Для ознайомлення з досвідом роботи   столичної      приватної   освіти   Генеральною Асамблеєю Європейської Ради національних  асоціацій  незалежних  шкіл  (ECNAIS)  були    обрані    10 навчальних приватних закладів міста Києва (із 57). Деснянський район представляла приватна Лінгвістична гімназія. Роботу гімназії було стисло та інформативно висвітлено у короткій відео-презентації, що демонструвалася в конференц-залі готелю «Хрещатик», де проживали наші гості.

Засновник гімназії Валентина Петрівна подякувала гостям за увагу та запросила європейських делегатів відвідати наш заклад.

Відвідування приватної Лінгвістичної гімназії представниками Європейської Ради національних асоціацій незалежних шкіл відбулося 20 квітня 2018 року (читай статтю).