Вшанування пам'яті жертв голодомору

27 листопада 2015 р.

Вшанування пам'яті жертв голодомору

27 листопада 2015 року в приватній Лінгвістичній гімназії для учнів 5-11 класів відбувся захід, приурочений вшануванню пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років.

Учні 11-го класу Микита Науменко та Андрій Браташ, учениці 8-го класу Ксенія Ірхова та Олена Гутверт та учениця 10 класу Олександра Кушнір розповіли  гімназистам про ті страшні події, що призвели до мільйонних жертв в Україні. Розповіді гімназистів доповнювали епізоди з документального фільму «Голодомор 1932-1933 рр. Україна. ХХ століття». Також ведучі нагадали присутнім, що визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні», ухваленим  Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

Під звуки реквієму В. Моцарта гімназисти зачитали вірші про цей жахливий період у житті нашої країни, які написали їхні ровесники з різних куточків України.

На завершення лінійки учитель історії та правознавства Олена Валеріївна Галєгова повідомила про те, що 28 листопада о 16 годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування жертв Голодомору. Олена Валеріївна закликала учасників лінійки приєднатися до загальнонаціональної акції  і з настанням темряви запалити свічку пам’яті. Вогники, що блиматимуть з вікон кожної квартири,  символізуватимуть нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, а також світлу віру в майбутнє.

Див. також вшанування пам'яті жертв голодомору у 2013-2014, 2014-2015 н. р.