28 січня 2015 р.
Відкритий урок-вікторина
"Я люблю Великобританію"
Вивчення іноземної мови – це багатокомпонентний процес, який не може бути успішним без вивчення культури та історії країни. Саме такий підхід лежить в основі методики викладання іноземних мов у нашій гімназії. Та найяскравіше культурно-історичний аспект вивчення мови виявляється під час проведення виховних заходів у рамках декади іноземних мов.
Яскраві неординарні змістовні заходи проводять учителі іноземних мов. Використовуючи творчий потенціал та сучасні методики, вони намагаються поділитися своїми знаннями з вихованцями. Саме таку вікторину з промовистою назвою «Я люблю Великобританію» провела 28 січня 2015 року Буць Вікторія Анатоліївна. Учні 6-го, 7-го та 8-го класів змогли не лише перевірити свої знання про цю дивовижну країну, але й отримали багато нової інформації.
У вікторині взяли участь дві команди: "Shamrocks" (Ірхова Ксенія, Глушковська Лілія, Шепітько Марія, Ярченко Михайло, Смоленська Маргарита та Якубицька Ядвіга) та команда "Union Jack" (Кошова Поліна, Вериженко Святослав, Голь Катерина, Нікульнікова Таїсія, Адамов Антон, Журавель Микита).
Подорож у світ англійської культури почалася з доброзичливих привітань обох команд, які продемонстрували неабиякий креатив учасників команд у підготовці девізів та символіки.
Shamrocks:
Shamrocks are clever,
Shamrocks are the best,
Shamrocks are growing
From South Lands to West! |
Union Jack:
We`ll say loudly,
We`ll say proudly.
We are Union Jack
We won`t go back! |
Уже на першому етапі вікторини наші учасники потрапили у вир далеко непростих інтелектуальних запитань, але злагоджена робота учасників команд і, звичайно ж, знання стали запорукою успіху. Приємно відзначити, що гравці обізнані з символікою та географічним положенням Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії, адже лише за одну хвилину вони змогли виконати завдання на встановлення відповідності частин цієї країни з її столицями та символами. Більш того, не кожен британець зможе правильно вимовити такі складні слова, як-от: «cappuccino», «asthma», «receipt», «equipment», чи швидко пригадати англійські прислів'я, як наприклад "Скільки мов ти знаєш, скільки разів ти людина", "Одна голова - добре, а дві - краще".
Наступним етапом вікторини був музично-кінематографічний раунд. Учасники команд швидко виконували ці завдання, не задумуючись, впізнавали відомі британські фільми та пісні, що свідчить про високий рівень знання з культури Великобританії.
Та найбільше, мабуть, запам'ятався учасникам раунд із загадковою назвою "Біла скринька". Учні з цікавістю обговорювали можливі варіанти її вмісту. А Ви, читачі, зможете відгадати цю загадку?
"У скриньці знаходиться зображення одного з найрозумніших птахів світу. Цей птах може імітувати голос людини. Китайська, єгипетська та грецька міфологія описує його як провісника дощу чи поганої погоди. Британське ж повір'я стверджує: якщо ці птахи покинуть Лондонський Тауер, то вся країна зникне назавжди". Звісно, це одне з найскладніших запитань конкурсу, тому гравці скористалися допомогою залу. І яким було здивування, коли учасники довідалися, що у скриньці – зображення звичайної чорної ворони!
Глядачі теж не залишилися без уваги. Для них окремо було проведено бліц-турнір на кращого знавця британських традицій. І ним виявилася учениця 7-го класу Соловей Кароліна.
Швидко промайнув час, учасники й незчулися, як журі почало підраховувати бали та визначати переможців. Ним стала команда "Union Jack".
Звичайно, перемагати приємно. Та це для гімназистів уже не мало ніякого значення, оскільки командна гра, шквал емоцій, запал, з яким учні вирішували завдання вікторини, принесли неабияке задоволення і безліч позитивних вражень. А солодкі призи продовжили ці чудові хвилини радісного спілкування.
Див. також відкритий урок-вікторина "Я люблю Великобританію" у 2015-2016 н. р.