Захід до 70-ї річниці трагедії в Бабиному Яру

29 вересня 2011 р.

                              Захід до 70-ї річниці трагедії в Бабиному Яру

      29 вересня 2011 р. у приватній Лінгвістичній гімназії відбулася лінійка, присвячена 70-й річниці трагедії Бабиного Яру.
      Рівно 70 років тому в Бабиному Яру було розстріляно близько 34-х тисяч євреїв, в основному це були жінки, діти, люди похилого віку. Ці розстріли стали складовою «остаточного вирішення єврейського питання» - політики Адольфа Гітлера та керівництва Третього рейху, згідно якої у Європі було знищено більш ніж 6 мільйонів євреїв. Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів мирного населення і радянських військовополонених; переважно євреїв та циган, а також партійних та активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших.
      Масові розстріли у Бабиному Ярі та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Зокрема, 10 січня 1942 року було страчено близько 100 матросів і командирів Дніпровського загону Пінської військової флотилії, а 18 лютого 1943 року — трьох футболістів київського «Динамо»: Миколу Трусевича, Івана Кузьменка та Олексія Клименка (за деякими даними частина з футболістів були членами НКВД, що і стало причиною розстрілу), що дало привід для створення після війни легенди про так званий «матч смерті». У 1941—1943 роках у Бабиному Ярі був розстріляний 621 член ОУН, серед них і відома українська поетеса Олена Теліга разом із чоловіком.

                                          
      Лінійка розпочалася з промови вчителя історії Кандиби Людмили Іванівни, яка розповіла присутнім про жахіття війни та страшні злочини фашистських загарбників. Учениці 11-го класу – Слободян Дар’я, Коткова Діана та Кисельова Ольга костюмованим виступом уособили страждання українського, єврейського та циганського народів, які зазнали безжальних переслідувань та безпідставних покарань у перші місяці війни. 

 

 

       На лінійці прозвучали вірші Євгенія Євтушенка та Імануїла Глейзера «Бабин Яр» у виконанні Мельника Володимира, учня 11-го класу, і вчителя української мови та літератури Марченко Іванни Іванівни. Також присутні прослухали 13-ту симфонію Д.Д. Шостаковича «Бабин Яр», основою для якої стала поезія Є.О. Євтушенка.
      Події 1941 року в Бабиному Яру – одна з найжахливіших трагедій ХХ сторіччя. Ми пам’ятаємо нашу історію, і докладемо всіх зусиль, аби не допустити повторення такої трагедії в майбутньому.

                                           

(Фотозвіт ви можете переглянути на фотогалереї сайту)

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта