Веселі щедрівки у приватній Лінгвістичній гімназії

13 січня 2012 р.

Веселі щедрівки у приватній Лінгвістичній гімназії

Через тиждень після Коляди, 13 січня, відзначають Щедрий вечір (День преподобної Меланії). За традицією святкування супроводжується обходом хат із побажанням людям щастя, здоров’я і добробуту в Новому році. Щедрування поєднується магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Обрядових новорічних пісень — щедрівок співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині - усій родині.

А ранком 14 січня (день святого Василія Великого) до оселі першим має зайти молодий хлопець чи дорослий чоловік і засіяти пшеницею, віншуючи при цьому усю родину добрими словами. Найчастіше цю функцію виконують малі діти, які новорічного ранку ходять від хати до хати і засівають оселю зерном та потішають господарів дому.

З давнини і до сьогодні в українців існує традиція засівання. До кожної оселі радо впускають дітлахів, адже вважається, що щедро засіяна домівка на Новий рік – достаток і здоров’я впродовж цілого року. Щасливими вважалися ті зерна, які жителі дому під час засівання змогли схопити на льоту. Ці зернини зберігали упродовж року як своєрідні обереги.

Стародавні традиції, обряди нашого народу не забуваються, а передаються із покоління в покоління, формуючи в українців патріотичні почуття та національну свідомість.

Ось і у нашій гімназії хлопчики та дівчатка 2-го класу під керівництвом завідуючої кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Кандиби Людмили Іванівни, одягнувши українські народні костюми, привітали усіх учнів та вчителів з Новим роком. Щедрувальники, співаючи обрядових пісень, завітали до кожного класу, засіяли житом-пшеницею приміщення та побажали всім щастя, здоров'я, благополуччя та достатку. «Господарі» дякували дітлахам та пригощали їх різноманітними солодощами.

Завітали щедрувальники і до Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації. З побажаннями щастя, добра, Божого благословення звернулися діти до представників районної влади - заступника голови райдержадміністрації з питань освіти Онуфрійчука Вадима Михайловича та заступника начальника районного управління освіти Постолюк Тамари Казимирівни. У свою чергу, керівники освіти щиро подякували учням, поздоровили їх зі святами, побажали здоровя, наснаги та успіхів у навчанні, а також вручили кожному солодкі подарунки.

Протягом усього дня серед учнів панував веселий піднесений настрій, а по завершенню свята усі його учасники залишилися дуже задоволеними.

Нехай вам щастить у Новому році!