13 січня 2012 р.
Веселі щедрівки у приватній Лінгвістичній гімназії
Через тиждень після Коляди, 13 січня, відзначають Щедрий вечір (День преподобної Меланії). За традицією святкування супроводжується обходом хат із побажанням людям щастя, здоров’я і добробуту в Новому році. Щедрування поєднується магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Обрядових новорічних пісень — щедрівок співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині - усій родині.
А ранком 14 січня (день святого Василія Великого) до оселі першим має зайти молодий хлопець чи дорослий чоловік і засіяти пшеницею, віншуючи при цьому усю родину добрими словами. Найчастіше цю функцію виконують малі діти, які новорічного ранку ходять від хати до хати і засівають оселю зерном та потішають господарів дому.
З давнини і до сьогодні в українців існує традиція засівання. До кожної оселі радо впускають дітлахів, адже вважається, що щедро засіяна домівка на Новий рік – достаток і здоров’я впродовж цілого року. Щасливими вважалися ті зерна, які жителі дому під час засівання змогли схопити на льоту. Ці зернини зберігали упродовж року як своєрідні обереги.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/shchedruvannya_efgallery1/3_ver.jpg)
Стародавні традиції, обряди нашого народу не забуваються, а передаються із покоління в покоління, формуючи в українців патріотичні почуття та національну свідомість.
Ось і у нашій гімназії хлопчики та дівчатка 2-го класу під керівництвом завідуючої кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Кандиби Людмили Іванівни, одягнувши українські народні костюми, привітали усіх учнів та вчителів з Новим роком. Щедрувальники, співаючи обрядових пісень, завітали до кожного класу, засіяли житом-пшеницею приміщення та побажали всім щастя, здоров'я, благополуччя та достатку. «Господарі» дякували дітлахам та пригощали їх різноманітними солодощами.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/shchedruvannya_efgallery1/1_gor.jpg)
Завітали щедрувальники і до Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації. З побажаннями щастя, добра, Божого благословення звернулися діти до представників районної влади - заступника голови райдержадміністрації з питань освіти Онуфрійчука Вадима Михайловича та заступника начальника районного управління освіти Постолюк Тамари Казимирівни. У свою чергу, керівники освіти щиро подякували учням, поздоровили їх зі святами, побажали здоров’я, наснаги та успіхів у навчанні, а також вручили кожному солодкі подарунки.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/shchedruvannya_efgallery1/12_gor.jpg)
Протягом усього дня серед учнів панував веселий піднесений настрій, а по завершенню свята усі його учасники залишилися дуже задоволеними.
Нехай вам щастить у Новому році!