Урочистий прийом з нагоди 20-річчя підписання договору про співпрацю

Участь директора гімназії Дашковської Валентини Петрівни

 в урочистому прийомі з нагоди 20-річчя підписання Договору

 між Україною та Республікою Польща

про добросусідство, дружні відносини і співпрацю

За президентства Леоніда Кучми і Александра Квасьневського відносини між Україною і Польщею набули статусу стратегічного партнерства. Після проведення референдуму щодо проголошення незалежності України, який відбувся 1 грудня 1991 року, міністр закордонних справ Польщі Кшиштоф Скубішевський звернувся до польського парламенту з проханням визнати вибір українців. Не гаючи ні хвилини, протягом доби Сейм прийняв відповідну постанову.Таким чином Варшава стала першою у світі столицею, яка визнала незалежність України. Поляки були переконані, що незалежна Україна є запорукою незалежної Польщі і головним стратегічним партнером.

Саме цей підхід визначав подальший розвиток українсько-польських відносин. Невдовзі між двома країнами було підписано Договір про добросусідство, дружні відносини і співробітництво – важливий документ для розвитку двосторонніх відносин і врегулювання питання кордону. Свої підписи під договором поставили тодішні президенти Леонід Кравчук і Лех Валенса. Саме за часів їхнього президентства було підписано ряд угод, які стали основою для подальшого розвитку двостороннього співробітництва.                                            співробітництва.

17-го травня 2012 року в Будинку прийомів, що на вулиці М.Грушевського, в урочистій дружній атмосфері відбувся прийом з нагоди 20-річчя підписання Договору між Україною та Республікою Польща про добросусідство, дружні відносини і співпрацю.

На святі були присутні: Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні пан Генрик Літвін, міністр закордонних справ України Костянтин Іванович Грищенко, перший заступник посла Республіки Польща в Україні пан Даріуш Гурчинський, Генеральний консул Республіки Польща в Києві пан Рафал Вольский, Генеральний консул Республіки Польща у м. Вінниці пан Кшиштоф Свидерик,  консул Республіки Польща в Києві в 2002-2005рр. пан Станіслав Гурчинський, Голова Спілки поляків України пан Станіслав Костецький, депутати Верховної Ради України та інші високоповажні гості. 

На запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні пана Генрика Літвіна і пані Ганни Літвін в урочистому прийомі взяла участь директор нашої гімназії Валентина/Петрівна/Дашковська.

 

 
      

Вже протягом 15-ти років Валентина Петрівна є членом Спілки Поляків України, тісно співпрацює з Консульством Республіки Польща в м. Києві. 

Пані Валентина має польське коріння, походить із шляхетного польського роду Козачинських, який поєднався з родом Мартиновських та Дашковських. Польська культура є невід’ємною частиною її життя. Саме цей факт сприяв виникненню ідеї впровадження у гімназії вивчення польської мови, традицій та звичаїв польського народу. За вагомий внесок у розвиток українсько-польської дружби пані Дашковська була  нагороджена  подяками спілки Поляків України. Тому не дивно, що Валентину Петрівну постійно запрошують на різноманітні заходи,  які повязані з культурою та державністю Польщі.

 

      

 

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта