06 листопада 2011 р.
Урочиста лінійка, присвячена 68-й річниці звільнення Києва від фашистських загарбників
6 листопада 2011 р. у приватній Лінгвістичній гімназії відбулася урочиста лінійка, присвячена 68-й річниці звільнення Києва від фашистських загарбників.
Під час Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня – 23 серпня 1943 року). 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони. Підрозділи військ Радянської Армії форсували Дніпро на човнах і плотах, на паромах, налагоджували понтонні переправи. Вода в ріці кипіла від куль, снарядів і бомб. У небі фашистським льотчикам протистояли радянські аси. Ніякі зусилля гітлерівців не могли стримати наступ визволителів.
6 листопада 1943 року було звільнено столицю України — Київ.
2438 воїнів-учасників битви за Дніпро удостоєно звання Героя Радянського Союзу.
Урочисту лінійку, присвячену 68-й річниці звільнення Києва від фашистських загарбників, підготувала завідуюча кафедрою суспільно-гуманітарних дисциплін, вчитель-методист Кандиба Людмила Іванівна. Учениці 8-го класу - П’ята Юлія, Фоменко Маргарита і Терлецька Марія - розповіли усім присутнім про страхіття війни, про понівечені фашистами людські долі, про солдатів-визволителів, які всіма силами наближали Перемогу. Нікого не залишила байдужим поема Р.Рождественського «Реквієм», яку зачитав заступник директора гімназії, вчитель історії Коренюк Анатолій Вікторович.
Хоча наше свято стало лише маленькою часточкою великої данини пошани полеглим, ми сподіваємося, що згадані нами часи бойових дій ніколи не повернуться на нашу рідну землю, що лихоліття страшної війни не повторяться, що майбутньому поколінню вистачить мудрості, розсудливості, терпимості, і вони докладуть усіх зусиль для того, щоб над нашою Батьківщиною завжди було мирне небо!