Святкування Міжнародного дня рідної мови у приватній Лінгвістичній гімназії

21 лютого 2011 р. у всьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Він проголошений на ХХХ сесії Генеральної асамблеї ЮНЕСКО у листопаді 1999 р. і покликаний стати днем підтримки мовного та культурного різноманіття і багатомовності. Адже сумна статистика ЮНЕСКО свідчить, що кожного тижня у світі зникає одна мова. А для того, щоб мова жила й успішно розвивалась, необхідно, щоб нею розмовляло не менше 1 млн. чоловік.
      У нашій гімназії навчаються учні різних  національностей, тому рідними для них є і російська, і польська, і навіть арабська мови. Та все ж переважно всі ми – українці, і рідною для нас, найближчою до серця є українська мова. Тому 21 лютого кафедрою української мови було організовано й проведено свято «Рідне слово моє, не мовчи». Гімназисти 5 – 11 класів у національних костюмах прочитали поетичні твори класиків літератури про роль і значення мови у житті людини. Діти ще раз закликали бути небайдужими до проблем мови, які виникають у нашому суспільстві. Справжньою окрасою свята стали пісні «На калині мене мати колисала» та «Україна» у виконанні учнів   7-го і 10-го класів.
       У кінці свята ведучі закликали присутніх робити все, щоб наше слово звучало повсюди, щоб рідна мова посіла почесне місце в нашій державі, бо «Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її».