Шевченківські читання у Лінгвістичній гімназії

З-поміж величезної кількості постатей, яких сяють на небосхилі української літератури, беззаперечно виділяється Тарас Шевченко. У ньому вся наша історія, віхи буття, ява і найпотаємніші мрії. Кому не відомо: Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. Він – виразник і хранитель народного духу. Шевченків «Кобзар» став синонімом сумління свого часу, бо сам автор увібрав сюди кожну сльозину, найменший стогін приниженого і скривдженого. Духовну велич і красу українського народу він підніс на найбільшу височінь, чим збагатив світову культуру. Ім’я Тараса Шевченка стало символом нашого народу.
       Тому закономірно, що початок березня щорічно знаменується в Україні заходами, присвяченими вшануванню пам’яті Великого Кобзаря. Традиційно і в приватній Лінгвістичній гімназії проводяться різноманітні конкурси, концерти, вікторини з нагоди річниці Т.Г. Шевченка. Цьогоріч 11 березня кафедра української мови і літератури підготувала й провела Шевченківські читання, учасниками яких стали учні 5 – 10 класів. Кожен з конкурсантів заздалегідь обрав одну з поезій «Кобзаря», працював над образом, виразністю, намагався донести до кожного слухача провідний мотив твору. Учасники виступали  у трьох номінаціях: патріотична, філософська лірика; твори про жіночу долю; інтимна лірика Кобзаря. З метою різностороннього і об’єктивного оцінювання учасників конкурсу та визначення переможців було створене журі у складі заступника директора з навчально-виховної роботи Коренюка А.В., учителів Блажкевич Т.А., Павлюк С.А., Старенької М.С. Окрасою свята стали пісні та вірші Шевченка у виконанні учениць 10 класу Слободян Дар’ї і Коткової Діани, які з ними підготувала учитель музики Сівакова І.В.
        Завдяки Шевченківським читанням гімназисти ще раз отримали прекрасну нагоду насолодитися поезією Кобзаря. Доторкнутися до «слова вічного, слова, невмирущого своєю правдою, невід цвітного художньою красою...» (О. Гончар.)