22 березня 2012 р.
Шевченківські читання
Початок березня щорічно знаменується в Україні заходами, присвяченими вшануванню пам’яті Великого Кобзаря. Традиційно і в приватній Лінгвістичній гімназії проводяться різноманітні конкурси, концерти, вікторини з нагоди річниці Т.Г. Шевченка. Цьогоріч 22 березня кафедра української мови і літератури підготувала й провела Шевченківські читання, учасниками яких стали учні 5-11 класів. Кожен з конкурсантів заздалегідь обрав одну з поезій «Кобзаря», працював над образом, виразністю, намагався донести до кожного слухача провідний мотив твору. Учасники виступали у п’яти номінаціях: громадянська лірика, поезія на філософську тематику, твори про жіночу долю, пейзажна лірика, інтимна лірика.
З метою різностороннього і об’єктивного оцінювання учасників конкурсу та визначення переможців було обране журі, яке очолила вчитель-методист Кандиба Людмила Іванівна. Відкрили свято Фоменко Маргарита, Терлецька Марія та Грабовська Анна, учениці 8 класу, піснею на слова Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий…», яку з ними підготувала учитель музики Галанська Валерія Валеріївна. У конкурсі взяли участь такі учні: Радченко Анастасія, Кисельова Ольга, Сіденко Олексій, Науменко Микита, Петренко Наталія, Себиченко Ілля, Коваленко Данило, Коротєєва Анастасія, Маркелов Іван. Окрасою свята стала пісня «Така її доля…» у виконанні Слободян Дар’ї та вірш «Дівичії ночі», який прочитала вчитель української мови і літератури Кучер Анна Юріївна.
Організатори та учасники заходу довели, що світ постав зі Слова, і Україна постала зі Слова, і Слово те було Шевченкове. Воно виросло з прекрасної української пісні і думи, з глибинного кореня народного, з його духовної чистоти. Воно засяяло на вершинах слави мудрістю пророка і поетичним ясновидством, бо постала оновлена Мати-Україна. Шевченків «Кобзар» став синонімом сумління свого часу, бо сам автор увібрав сюди кожну сльозинку, найменший стогін приниженого і скривдженого. Духовну велич і красу українського народу він підніс на найбільшу височінь, чим збагатив світову культуру. Ім’я Тараса Шевченка стало символом нашого народу.
Завдяки Шевченківським читанням гімназисти ще раз отримали чудову нагоду насолодитися поезією Кобзаря, доторкнутися до «слова вічного, слова, невмирущого своєю правдою, невідцвітного художньою красою…» (О.Гончар).
(Фотозвіт поїздки ви можете переглянути на фотогалереї сайту)