Патріотичне свято "Ми роду козацького діти, землі української цвіт"

24 листопада 2011 р.

Патріотичне свято «Ми роду козацького діти,

землі української цвіт»

Наша земля - земля славного незабутнього минулого, земля, якою можна пишатися. Наші горді предки не шкодували себе задля завоювання незалежності України. Звитяжні козаки єдиною метою свого життя зробили справу захисту кордонів держави, звільнення полонених з татарської та турецької неволі. Багато зробили вони для України, тому пам’ятає вона їх завжди. Але не тільки воїнами можемо ми пишатися. Адже наші предки - і ті мирні хлібороби, що сіяли зерно, обробляли землю, складали пісні, творили історію, оспівували її. Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі — у нашій славній Україні. Любов до Батьківщини починається з любові до рідної хати, стежки дитинства, до мудрості народної казки. Не знаючи історії рідного народу, не можна бути громадянином своєї держави.

Саме задля виховання патріотичних почуттів, національної свідомості, любові до рідної держави, її культури, творчого спадку 24 листопада 2011 р. у приватній Лінгвістичній гімназії під керівництвом завідуючої кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Кандиби Людмили Іванівни відбулося свято «Ми роду козацького діти, землі української цвіт». Діти мали можливість продемонструвати свої таланти усім присутнім – вчителям, батькам, гімназистам та гостям.  Кожен клас підготував та презентував свій творчий виступ (пісню, танок або вірш українською мовою).

Розпочав святковий концерт гурт козачат 2-го класу піснею «Козацькому роду нема переводу».  Учні 1-го класу привітали присутніх театралізованим танцювальним виступом «Ой є в лісі калина». Запальний народний танок презентували хлопчики та дівчатка 3-го класу. Учні 4-го класу виконали пісню з репертуару Ірини Білик «Хай живе надія».

Цікаву пізнавальну інформацію підготували для присутніх учні 8-го класу. Діти розповіли про тих хлопців, що бажали стати козаками, про суворі іспити і випробування, які вони складали. На завершення свого виступу учні  виконали пісню Тараса Петриненка «Україна». Дуже сподобався усім присутнім виступ учнів 10-го класу, які виконали всесвітньо відому пісню «Червона рута».

Чудові патріотичні вірші підготували і зачитали учні 9-го класу, а виступ учнів 5-го класу був присвячений столиці нашої Батьківщини – місту Києву. Діти зачитали поетичні рядки відомих письменників, а також виконали пісню «Як тебе не любити, Києве мій».

Учні 6-го класу подарували присутнім музичний номер – популярну пісню «Одна калина за вікном». Справжньою кульмінацією свята став виступ учнів 7-го класу у музичному супроводі Новак Анастасії, Новаковського Павла, Новікова Михайла та вчителя музики Валерії Валеріївни, які заспівали зворушливу пісню з репертуару В’ячеслава Хурсенка «Постели рушники, моя мамо». А завершили наш творчий вечір учениці 11 класу, які виконали пісню «Це моя Україна».

У підсумку, кожен з присутніх залишився задоволений концертом. Сподіваємося, що в майбутньому гімназисти продовжать добру традицію проведення таких заходів.