Свято Покрови

14 жовтня 2011 р.

Свято Покрови

14 жовтня в гімназії відбулася урочиста лінійка з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці.
      На святі панувала атмосфера урочистості, піднесеності, бо ж день Покрови для нашого народу став не тільки великим релігійним святом, а й загальнонародним.

Проведенню свята передувала велика й копітка робота учнів гімназії. Так, зокрема, були проведені історичні дослідження установлення цього свята, поширення його на території України, та особливо серед козацтва. Вибираючись у похід на ворога, козаки  молились до своєї покровительки Пресвятої Богородиці, а повернувшись щасливо з походу, спішили до неї зі щирою подякою.

Учні гімназії розповіли про народні звичаї, традиції, обряди, які притаманні святу Покрови. Молоді дівчата звертались в цей день до святої Покрови зі словами: «Покрівонько, Покрівонько, покрий мою голівоньку…», сподіваючись на те, що Покрова приведе в хату сватів і дівчина щасливо вийде заміж. У давні часи Покрова остаточно завершувала осінні молодіжні «вулиці» - з цього часу законні права набирали вечорниці та досвітки, де розважались всі мешканці села.
      Учні підготували також розповіді про метеорологічні спостереження на Покрову.
      А наприкінці свята присутні урочисто звернулись з молитвою до Богородиці, благаючи її покрити всіх її чесним Покровом та послати благодать кожному.

(Фотозвіт з лінійки ви можете переглянути на фотогалереї сайту)