5 квітня 2012 р.
Екскурсійна поїздка учнів гімназії до Музею українського декоративного мистецтва та Видубицького монастиря
5 квітня 2012 року відбулася екскурсійна поїздка учнів Лінгвістичної гімназії до Музею українського декоративного мистецтва та Видубицького монастиря.
Державний музей українського декоративного мистецтва — один з найбільших художніх музеїв України. Розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у приміщенні колишніх митрополичих покоїв і прилеглої до них домової Благовіщенської церкви, які є пам'ятками архітектури XVIIІ — початку ХХ століть.
Колекція музею була започаткована у 1899 році, нині музейну збірку складають понад 75 тисяч творів традиційного народного та професійного декоративного мистецтва України від XV століття до наших днів. Це різноманітні за матеріалом, формою, декоруванням і призначенням предмети домашнього вжитку. Всі вони мають визначені регіональні відмінності.
Дуже сподобалась дітям колекція українського народного вбрання ХІХ — початку ХХ століть всіх регіонів України, де в єдиному художньому ансамблі поєдналися мистецтво крою, ткання, вишивки, аплікації, вибійки, плетіння, обробки шкіри та металу. Привернули увагу традиційні жіночі прикраси: дукачі, коралі, венеціанське намисто, вироби з бісеру. Неймовірне враження справила на дітей збірка творів народного художника України Марії Приймаченко, яка складає понад 500 казково-фантастичних композицій, а також живописні полотна народного художника України Катерини Білокур, які вважаються перлиною музейної колекції та належать до скарбниці світового мистецтва.
А наймолодшим гімназистам найбільше сподобались виставка «Українська народна іграшка». До уваги відвідувачів представлені експонати, яким понад 70 років, - ляльки, мотанки, глиняні брязкальця, солом'яні бички, дерев'яні каталки тощо.
Потім діти відвідали Видубицький Свято-Михайлівський монастир. Заснований у другій половині XI ст. князем Всеволодом, сином Ярослава Мудрого, монастир є визначною пам’яткою архітектури національного значення. До його архітектурного ансамблю входять Геогіївський собор, Михайлівська церква, Спасо-Преображенська церква та каплиця церкви архістратига Михаїла. Про історію будівництва монастиря, легенди, з ним пов’язані, та інші цікаві факти розповів дітям екскурсовод пан Михайло.
Сповнені нових вражень, емоцій та знань діти повернулися до гімназії. Безумовно, такі екскурсії сприяють розширенню світогляду учнів, вихованню в них любові до рідної країни, її історії та культури.
Дякуємо пану Михайлу за організацію поїздки!
(Фотозвіт зі свята ви можете переглянути на фотогалереї сайту)