День святого Миколая

19 грудня 2011 р.

День святого Миколая

Святий Миколай-Чудотворець належить до найвизначніших святих християнської церкви. Його люблять і вшановують на Заході та Сході. З особливим нетерпінням чекають на день пам'яті святителя діти, бо для них то означає веселе свято й подарунки.

У середньовічній Німеччині саме напередодні свята Миколая матері вручали дітям новий зимовий одяг, інші обновки. Разом із вбранням діти отримували й солодощі - горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами (аналог українських миколайчиків-медівників), шкільне приладдя, зрідка іграшки. Діти, котрі протягом року не слухалися батьків, діставали цього дня замість солодощів в'язку різок.

В Україні день Святого Миколая здавна був значним і веселим святом, а в багатьох містах і селах того дня припадало храмове свято. У Києві на Подолі є три церкви Святого Миколая - і кожну супроводить давня легенда. У різних місцях миколаївські гуляння мали різноманітні назви й особливості: обходження дворів, миколаївські колядки, миколаївські скрипники (змагання музик) тощо. Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до малюків. Він знає, як поводилися діти цілий рік, і кладе подарунки завжди під подушку.

19 грудня у приватній Лінгвістичній гімназії відбулося свято Дня св. Миколая. Учні 1-5 класів підготували концерт, до якого ввійшли пісенні та танцювальні номери.

Відкрили свято учні 4-го класу, які у віршованій формі розповіли присутнім про традиції святкування дня св. Миколая в Україні. Наступними виступили наймолодші гімназисти – учні 1-го класу, які презентували запальний танцювальний номер «Барбарики». Дуже красиву, мелодійну пісню «Місяць» виконала учениця 5-го класу Мішкой Анастасія. Учні 2-го класу підготували жартівливий «Танок про дружбу», а хлопчики та дівчатка 3-го класу заспівали новорічну пісню «Три белых коня».

Веселий, святковий настрій подарувала глядачам учениця 3-го класу Марія Рак, яка виконала пісню «Миколая наступає». А насамкінець свята на гімназистів чекав сюрприз -  усі діти отримали солодкі подарунки від директора гімназії Валентини Петрівни Дашковської.

З Миколаєм вас, любі діти!

(Фотозвіт зі свята ви можете переглянути на фотогалереї сайту)