Заходи до Міжнародного Дня рідної мови

21 лютого 2024 р.


Заходи до Міжнародного Дня рідної мови                                                                       Ти велична і проста.

                                                                       Ти стара і вічно нова.

                                                                       Ти могутня, рідна мово!

                                                                       Мова – пісня колискова.

                                                                       Мова – матері уста.

                                                                                                     Іван Багряний.     Щороку 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

Це свято досить молоде. Воно було запроваджене в листопаді 1999 року згідно з рішенням XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.

    Людина, яка цінує рідну мову, розмовляє нею та вдосконалює її,  має міцний фундамент власної особистості, сповнена поваги, любові та відчуття власної гідності. Саме національна мовна ідентичність кожного з нас формує національний менталітет, зберігає та збагачує наші культурні надбання.

    Наша рідна українська мова - одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, багатовікової історії. Століттями гнана й переслідувана, українська мова звучала у піснях і думах, казках і легендах, у творах українських письменників.

Слова росли із ґрунту, мов жита.

Добірним зерном колосилась мова.

Вона як хліб. Вона мені свята.

І кров’ю предків тяжко пурпурова.

                                   Ліна Костенко

     

    

    Саме 21 лютого, у Міжнародний День рідної мови, у нашій Гімназії відбулася низка цікавих заходів.

    Ще зранку учні 5 – 6 класів під керівництвом учителя української мови та літератури Трикіші Ольги Олександрівни оформили пізнавальний тематичний стенд.

   Учитель української мови та літератури Венцковський Анатолій  Мечиславович провів урок культури мови для учнів 10 класу, а для учнів
9 класу підготував мінідиктант на тему «Десять мовних заповідей свідомого громадянина».

   Учитель української мови та літератури Пучок Юлія Вікторівна організувала та провела для учнів 6 класу квест під назвою «Мова калинова, слово барвінкове». Юні лінгвісти  завзято розгадували  криптограми, мовні загадки, шаради, анаграми, ребуси, «збирали» з приведених на картках слів прислів’я, приказки та фразеологізми, демонструючи командний дух, цілеспрямованість та наполегливість на кожному з етапів гри. А учні 5 класу із задоволенням позмагалися за звання кращих знавців української мови, взявши участь у лінгвістичній вікторині «Українське слово». Діти удосконалили мовленнєві навички та збагатили свої знаннями з рідної мови!

   

   

   Шануйте та любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в чарівній красі для себе та прийдешніх поколінь!G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта