Заходи до Дня української писемності та мови

Чистіша від сльози

Вона хай буде.

Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Максим Рильський

Щороку 9 листопада українці відзначають День української писемності та мови. Національні мова та література- це нетлінні скарби століть, що зберігають традиції поколінь й об'єднують минуле, сучасне та майбутнє. Зазвичай у цей день ми вшановуємо пам'ять Нестора Літописця, який упорядкував «Повість минулих літ» і започаткував писемну українську мову.

Історія становлення й розвитку мови пам'ятає багато трагічних сторінок, але наразі статус української  мови зміцнюється. В умовах війни рідна українська для кожного з нас  набула особливого вагомого значення: вона стала символом миру, єдності духу та консолідації народу.

У нашій Гімназії в цей знаменний день відбулися цікаві лінгвістичні заходи. Учителі молодшої ланки разом зі своїми вихованцями створили креативні лепбуки про рідну мову. Учні середньої школи взяли активну участь в інтегрованих мовно-літературних  вікторинах, а також створили програму дій під назвою «Антисуржик». А найстарші  гімназисти написали патріотичний диктант про значення мови для розвитку державності України.

Наш навчальний заклад завжди був і є тим осередком духовності, де шанують споконвічні традиції, долучають зростаюче покоління до скарбниці народної мудрості,  формують істинні духовні цінності та виховують свідомих громадян неньки-України!

Ми пишаємося належністю до великого українського народу, плекаємо рідне українське слово та зичимо всім українцям мирного неба, добра та затишку!