Всесвітній день української хустки

07 грудня 2022 р.

 

Всесвітній день української хустки

 

          07 грудня вже традиційно відзначається Всесвітній день української хустки. Вперше його провели у 2019 році. У цей день ініціативна група з громадських діячок, акторок театру та кіно та інших жінок вирішили започаткувати Всеукраїнський день української хустки. Споконвіку українська хустина була одним із найважливіших елементів народного вбрання та невід’ємною частиною української культури. З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року.

     

         При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні. Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.

     

          Уже четвертий рік поспіль 7 грудня українці традиційно відзначають це неофіційне та молоде свято. Головною метою даного цьогорічного проекту є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок. Ця подія покликана об'єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.

Цьогорічний флешмоб має назву: "Зроби фото з хусткою", під час якого кожна жінка прикрасить себе автентичним аксесуаром та продемонструє багатовікову красу української жінки.

         Учні нашого закладу також приєдналися до такого флешмобу.


G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта