Майстер-клас із миловаріння

11 квітня 2023 р.

Майстер-клас із миловаріння

Для учнів 10 та 11 класів в рамках декади природничих дисциплін вчителем хімії був проведений майстер-клас із миловаріння. Діти мали можливість ознайомитись з історією походження і виникнення мила, процесом миловаріння в різних куточках світу. Про що розповідала учениця 11 класу Філоненко Анастасія.

Також учениця 10 класу Лєшкова Варвара розповіла про мило з точки зору хімії, нагадала про жири, їх будову, класифікацію, лужний гідроліз жирів та реакцію омилення, одним із продуктів якої і є мило – сіль вищої карбонової кислоти.

Найцікавішим етапом уроку був процес виготовлення мила. Діти розтоплювали мильну основу, додавали до неї барвники, пігменти, віддушки різних ефірних олій, глістери (блискітки), заливали все це у різні форми і в результаті отримали мило, зроблене власноруч.