Літературно-музичне свято "Я намалюю осінь"

21 жовтня 2021 р.

Літературно-музичне свято

«Я намалюю осінь»

...У вечори замріяно-безхмарні,

Розвіюючи ранній срібний сон,

Заходить мила осінь до кав’ярні,

На каву, вірші і на саксофон…

Л.Кур’ян.

21 жовтня 2021 року вчителі зарубіжної літератури Пучок Юлія Вікторівна та Трикіша Ольга Олександрівна запросили  шанувальників поетичного слова до літературної вітальні.

Цьогоріч тематикою інтегрованого заходу стала лірика українських та зарубіжних поетів, присвячена наймальовничішій порі року – осені.

Мистецький захід розпочав учень 7 класу Хмілевський Матвій, прочитавши оду Осені під музику Антоніо Вівальді. Ведучі заходу – учні 10 класу класу Ніколаєв Ілля та Семерунь Дар’я - гостинно запросили гімназійну родину насолодитися вишуканою осінньою лірикою та чарівною красою музичних шедеврів.

Учні середньої та старшої ланок натхненно читали напам’ять вірші майстрів художнього слова в супроводі ліричних інструментальних композицій.

Учениця 8 класу Гузько Ксенія перевтілилася в художницю та продекламувала сповнену ліризму поезію Ганни Верес «Я намалюю осінь». Вразили всіх присутніх акторською майстерністю та поетичним хистом цьогорічні дебютанти – учні 7 класу: Шльонська Катерина відтворила красу осінніх барв у поезії генія російської літератури Олександра Пушкіна під назвою «Унылая пора! Очей очарованье!»; Ларін Тимур передав замріяний настрій теплої пори бабиного літа в поезії Федора Тютчева «Есть в осени первоначальной…»; а  Філоненко Денис майстерно продекламував чуттєвий вірш українського романтика Володимира Сосюри «Осінь». Філігранні осінні асоціації Максима Рильського чудово передав учень 8 класу Ковриженко Даниїл у поезії «Запахла осінь в’ялим тютюном…».А розважливий спокій та зажуру титана духу Івана Франка відтворив восьмикласник Сінченко Макар у поезії «Осінній вітре…». Чарівним і гармонійним став виступ учениці 8 класу Петрової Дар’ї з поезією Маргарити Алігер «Летний день заметно убываает…».

Учитель музичного мистецтва Галанська Валерія Валеріївна в супроводі вокального ансамблю гімназії заворожила глядачів неперевершеним виконанням романсу на слова Сергія Єсеніна «Отговорила роща золотая». Учениця 10 класу Філоненко Настя наповнила літературну вітальню затишком осіннього ранку, прочитавши поезію Наталії Мурадової «Немного осени и кофе».

Неповторним дотиком до душі видався виступ учениці 7 класу Ченської Світлани з поезією Ліни Костенко «Шипшина важко віддає плоди». Красивим продовженням осінньої казки стала поезія Ліни Костенко «Стоять двори у хуртовині айстр» у виконанні учениці 8 класу Янко Катерини. Сонячну палітру осінніх емоцій шотландського поета Роберта Льюїса Стівенсона відтворила семикласниця Ченська Світлана в поезії «Осінні вогні» мовою оригіналу. А переклад цього шедевру прекрасно продекламував учень 7 класу Чорноштан Валентин. Фінальним акордом заходу став чарівний виступ Галанської Валерії Валеріївни з романсом на слова Роберта Бернса «Моей душе покоя нет…».

А на завершення до всіх присутніх звернулася  директор гімназії Дашковська Валентина Петрівна. Вона подякувала гімназистам та вчителям за чудове свято та побажала й надалі розвивати художні смаки та здібності.