Літературно-музична композиція до 150-ої річниці від Дня народження Лесі Українки

25 лютого 2021 р.

 

Літературно-музична композиція до 150-ої річниці

від Дня народження Лесі Українки

 

                                          Так! Я буду крізь сльози сміятись,

                         Серед лиха співати пісні.

                             Без надії таки сподіватись.

                               Буду жити! Геть думи сумні!

                                                       Леся Українка

 

     25 лютого 2021 року гімназійна родина зібралася на урочистий захід, щоб відзначити 150-у річницю від Дня народження геніальної української поетеси й драматурга, талановитого прозаїка й перекладача, ученого-літературознавця й фольклориста-етнографа, публіциста, педагога, видавця, журналіста, поліглота, громадського діяча Лесі Українки.  Захід підготували учні 5-11 класів у співтворчості з учителем української мови та літератури  Пучок Юлією Вікторівною.

      Ведучі свята - дев’ятикласники Ніколаєв Ілля та Семерунь Дар`я - розповіли про тернистий життєвий шлях видатної поетеси, затьмарений важкою хворобою, про багатогранний талант Лесі Українки, а також про її надлюдську силу духу.

           

     Ніжно й лірично забриніла поезія Лесі Українки з уст Суботи Катерини, учениці 5 класу. Мужньо й рішуче пролунав вірш «Contra spem spero» у прочитанні учениці 11 класу Квіткіної Маргарити. Любов до музики й тонкий задушевний ліризм, висловлений у  поезії «До мого фортепіано»,  відтворила учениця 10 класу Ольваніко Діана.


                         

Легкою і замріяною фантазією став виступ Ченської Світлани, учениця 6 класу. А Кубіца Каріна, учениця 9 класу  розкрила непереборний вольовий дух Лесі Українки, прочитавши поезію «Хто вам сказав, що я слабка». Усе життя поетеса була борцем, бійцем, воїном. Саме таким настроєм був ознаменований  виступ учня 6 класу Ларіна Тимура . А сповнену щастя й  розпачу історію кохання Лесі Українки до Сергія Мержинського  втілила на сцені Філоненко Настя, учениця 9 класу, прочитавши уривки з листів поетеси. Тужливою струною озвалася пісня «Чарівна скрипка» у виконанні вчителя музичного мистецтва Галанської Валерії Валеріївни. Сум поетеси за рідним краєм висловив Ковриженко Даня, учень 7 класу, прочитавши колоритну пейзажну лірику.  А талант Лесі Українки-перекладача продемонстрував учень 10 класу Новіков Нікіта, продекламувавши сонет польського поета Адама Міцкевича в перекладі поетеси.   Романчук Дарина, учениця 9 класу, перевтілилась у прекрасну Мавку, що "в серці має те, що не вмирає..." Фінальним акордом заходу стала поезія Ліни Костенко, присвячена Лесі Українці, у неперевершеному виконанні куратора 2-го класу Стєганцевої Валерії Віталіївни.

                 

                    



Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад століття!

 Донька Прометея, як її називали, за життя сіяла розумне, добре, вічне, несла іскру своїх поезій, боролася за правду й закликала до єдності.

Тож нехай звучить серед нас слово Лесі!

Вона вічно буде жити, бо в серці мала те, що не вмирає!

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта