Літературний салон "Пушкінські читання"

17 жовтня 2019 року

Літературний салон «Пушкінські читання»

...И долго буду тем любезен я народу,

Что чувства добрые я лирой пробуждал,

Что в мой жестокий век восславил я Свободу

И милость к падшим призывал.

О.С.Пушкін

17 жовтня 2019 року вчителі зарубіжної літератури Пучок Юлія Вікторівна та Трикіша Ольга Олександрівна запросили  шанувальників поетичного слова до літературного салону на «Пушкінські читання».

Захід присвячений 220-й річниці з дня народження геніального поета світової літератури Олександра Сергійовича Пушкіна. Мета заходу – торкнутися до золотих сторінок творчості видатного митця, а також розвивати індивідуальні здібності учнів через декламацію поезії та формувати в гімназистів художньо-естетичну культуру.

Захід розпочали ведучі – учні восьмого класу Ніколаєв Ілля та Семерунь Дар’я, які ознайомили гостей із основними віхами життя і творчості  Олександра Пушкіна. Учні натхненно читали напам’ять вірші геніального митця світової літератури в супроводі ліричних інструментальних композицій.

Учениця 5 класу Ченська Світлана чарівно зачитала вступ до поеми «Руслан і Людмила» під назвою «У лукоморья дуб зелёный …». А учень 6 класу Ковриженко Даниїл майстерно продекламував вірш «Храни меня, мой талисман».

Вразив усіх присутніх акторською майстерністю учень 8 класу Мироненко Ярослав, прочитавши поезію «Сожженное письмо». Ніжно й лірично прозвучав вірш «Няне» у виконанні учня 11 класу Тітова Вадима.

Учениця 10 класу Жидкова Ольга відтворила атмосферу домашнього затишку в поезії «Зимний вечер».  Учениця 10 класу Свідерська Софія неперевершено зіграла роль Тетяни Ларіної, прочитавши славнозвісний лист із роману «Евгений Онегин».

В образ Онєгіна майстерно перевтілився  учень 9 класу Новіков Нікіта. Учениця 11 класу Репійчук Марія торкнулася ліричних струн душі поезією «Признание».

Одинадцятикласниця Рак Марія ніжно й чуттєво прочитала вірш «Мадонна». Пейзажна лірика Пушкіна заграла осінніми барвами в устах учениці 10 класу Вонг Джессіки.

Одинадцятикласниця Сіроштан Олена зачарувала бадьорим настроєм зимових розваг в поезії «Зимнее утро». Учениця 9 класу Ольваніко Діана згадала поетові настанови в поезії «Совет потомкам».

Фінальним акордом заходу стала поезія «Памятник» в неперевершеному виконанні Іллі Ніколаєва.

Крім того, багато поетичних творів Олександра Сергійовича стали романсами. Учитель музичного мистецтва Галанська Валерія Валеріївна чарівно виконала відомий романс  на слова О.С.Пушкіна «Я помню чудное мгновенье» та пісню на слова поетеси Срібної доби , натхненної шанувальниці творчості Пушкіна, Марини Цвєтаєвої «Мне нравится, что Вы больны не мной…».

А на завершення до всіх присутніх звернулася засновник та директор гімназії Дашковська Валентина Петрівна. Директор подякувала вихованцям за естетичне задоволення, акторську майстерність, творчі здібності та дала настанову й надалі розвивати таланти до мистецтва.