Літературна вікторина "Ерудит"

3 березня 2020 р.

Літературна вікторина  «Ерудит»

03 березня 2020 року в рамках декади української мови та літератури вчитель-словесник  Трикіша Ольга Олександрівна організувала й провела літературну вікторину «Ерудит» для учнів 5 класу. Вікторина стала підсумковим уроком з вивчення розділу української  літератури «Історичне минуле нашого народу». П’ятикласники  на попередніх заняттях ознайомилися з історичними та казковими мотивами оповідей найдавнішого літопису нашого народу – «Повісті минулих літ» Нестора Літописця, а також із поетичними творами Олександра Олеся з книги «Княжа Україна». Не гаючи й хвилини,  дітлахи розпочали гру.

Насамперед учні сформували дві команди: «Знавці» та «Русичі». Команду «Знавців» очолила Ченська Світлана, а капітаном «Русичів» став Крапивенко Данило. У першому конкурсі під назвою «Інтелектуальна розминка» команди мали пояснити значення термінів з теорії літератури. На наступному етапі змагання  дітлахи, мов справжні дослідники, блискавично  відповідали  на запитання вчителя за змістом історичної поеми Олександра Олеся «Ярослав Мудрий». Та найцікавішим етапом вікторини став конкурс «Літописний акродиктант». Гравці мали якнайшвидше відгадати загадки вчителя і з перших літер слів-відповідей скласти зашифроване слово. Діти продемонстрували не лише ґрунтовне знання літературної скарбниці рідного народу, а й справжню зацікавленість до нашої славної минувшини, ерудицію та вміння працювати в команді!

У результаті змагання перемогла команда «Знавці»!

Вітаємо переможців!