Wielkanoc w KPSKO im. A. Mickiewicza

   3 квітня 2018 р.                                                                                        Газета "Dziennik Kijowski"“Spotkanie Wielkanocne jest okazją, żeby podziękować Bogu

za wszechobecną opiekę, jaką doznają każdego dnia

działacze Stowarzyszenia, gdzie tak pieczołowicie

kultywowane są tradycje polskie”


     

  Tymi słowami zwrócił się o. Michał Gronkiewicz -  duchowny z kijowskiej konkatedry św. Aleksandra do członków Kijowskiego Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adama Mickiewicza, którzy zgromadzili  się  w  ten  wiosenny  dzień w  czytelni kijowskiej  biblioteki  imienia  polskiego  wieszcza,  na Spotkaniu Wielkanocnym.

    Bardzo ważną dla wszystkich stała się obecność Kierownika Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie RP w Kijowie Tomasza Dederko, który w swoim wystąpieniu zaznaczył, że takie święta, jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, zbliżają ludzie do siebie, bratają całą gromadę i życzył obecnym wszelkiej pomyślności w działalności społecznej i życiu osobistym.

   

    Prawdziwie podniosły nastrój zebranych wzbogaciło wspólne wystąpienie Artysty Ludowego Ukrainy Olega Dziuby i Dyrektor Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego Walentyny Daszkowskiej, którzy duetem i solo wykonywali znane polskie pieśni i piosenki.


Посилання на статтю з офіційного сайту газети «Dziennik Kijowski»

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта