Урок-практикум «Подолаємо суржик»

5 березня 2018 р.

Урок-практикум «Подолаємо суржик»

5 березня 2018 року учитель української мови і літератури Пучок Юлія  Вікторівна  провела  у 8 класі урок удосконалення культури мовлення, присвячений шляхам боротьби з суржиком. Насамперед учням було запропоновано переглянути інформаційний відеоролик про суржик. Восьмикласники зрозуміли причини виникнення й побутування суржика, розглянули характерні прояви лексичних і граматичних порушень і -головне- усвідомили способи полання проблеми.

Учні мали змогу застосувати теоретичні відомості практично: відредагувати типові мовні покручі. Саме на цьому етапі уроку особливо ефективною стала технологія роботи в малих  групах. Учні сформували п`ять творчих груп, отримали дидактичні картки із завданнями та інструкцію щодо їх виконання. Все це забезпечило ефективну взаємодію між учнями: діти захоплено обговорювали  й аналізували завдання, радилися, дискутували, обмінювалися ідеями, аргументами та пропозиціями. Коли час на обговорення вичерпався, доповідач кожної групи представив результати роботи однокласникам.

Підбиваючи підсумки уроку, учні переконалися в необхідності дбати про культуру й виразність мовлення, збагачувати власний словниковий запас, розвивати комунікативні здібності, плекати красу, чистоту й шляхетність мови, адже рідна мова- найцінніший скарб кожної особистості!