Piękny Jubileusz Kijowskiej Biblioteki Publicznej noszącej imię polskiego wieszcza

26 жовтня 2017 р.                                                                       Газета "Dziennik Kijowski"

 

Piękny Jubileusz Kijowskiej Biblioteki Publicznej

noszącej imię polskiego wieszcza

 

  

W ten świąteczny dzień Biblioteka im.A.Mickiewicza spotykała swoich gości

tradycyjnym chlebem i solą


    26 października br w Kijowie w uroczystej atmosferze obchodzono 65. rocznicę założenia stołecznej biblioteki noszącej dziś imię Adama Mickiewicza.

    W ten świąteczny dzień Biblioteka spotkała swoich gości tradycyjnym chlebem i solą i ciekawym patriotycznym programem artystycznym, w którym zarówno ukraińskie jak i polskie, ludowe i współczesne utwory poetyckie, instrumentalne i wokalne. I to nie jest przypadkowe, bo odbywało się to w gościnnych murach jednej z najstarszych bibliotek w Kijowie, gdzie od ponad ćwierćwiecza, prowadzone są różnorodne imprezy i na swoich posiedzeniach spotykają się członkowie jednej z najstarszych polskich stowarzyszeń w Kijowie, które również nosi imię wielkiego polskiego poety

 

Konsul Generalny RP w Kijowie Tomasz Dederko przekazał na ręce dyrektora biblioteki

im. A.   Mickiewicza Tetjany Jewchomiszcz Dyplom Uznania


    W gościnnych progach tej placówki społecznicy z Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adama Mickiewicza organizują konferencje naukowe, prezentacje, tematyczne wieczory i obchodzą tradycyjne polskie święta.

    Tego  wieczoru  wypowiedziano  mnóstwo   słów wdzięczności i dobrych życzeń dalszych sukcesów od licznych gości, przybyłych na Jubileusz na zaproszenie dyrektor   biblioteki – Tetiany   Jewhomiszcz,       w tym od przedstawicieli władz miasta Kijowa, Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, instytucji kultury.

 

 

 Prezes najstarszego w Kijowie Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego  

im. A. Mickiewicza w Kijowie Irena Gilowa w serdecznie podziękowała dyrekcji Biblioteki z

 a wieloletnią owocną współpracę


    Szczególne   wyrazy  podziękowania   za   wieloletnią owocną i pożyteczną  współpracę  zabrzmiały od prezes Stowarzyszenia Ireny Gilowej. Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej reprezentował Konsul Generalny RP w Kijowie Tomasz Dederko oraz attaché ds. konsularnych Iga Kaca, którzy w serdecznych słowach złożyli gratulacje i wręczyli prezenty wszystkim współpracownikom Biblioteki.

Spotkanie było znakomitą okazją integracji polskiej i ukraińskiej społeczności Kijowa.

Życzymy  Kijowskiej Bibliotece im. Adama Mickiewicza 100 lat!


Посилання на статтю з офіційного сайту газети "Dziennik Kijowski"

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта