„Od małego do wielkiego”

11 січня 2018 р.                                                                              Газета "Dziennik Kijowski"

 

„Od małego do wielkiego”      Tak można scharakteryzować przekrój uczestników wspaniałego świąteczno-noworocznego spotkania  zorganizowanego   11  stycznia  przez  Kijowskie Polskie  Stowarzyszenie  Kulturalno-Oświatowe   im. A. Mickiewicza w Kijowie w bibliotece noszącej imię polskiego wieszcza.

     Inaugurując spotkanie prezes Stowarzyszenia Irena Gilowa przywitała i pozdrowiła obecnych z okazji świąt, które już minęły i tych, które jeszcze nastąpią, przedstawiła licznie zgromadzonych gości, w tym attaché Konsulatu RP w Kijowie Klaudię Tenoudji i prezesów bratnich organizacji polskich stolicy.

 

                              

     Prezes Irena Gilowa przedstawia jednego z najmłodszych artystów Jegora Kiriłowa, ucznia Warszawskiej Szkoły Baletowej, który w tak młodym wieku występował już na scenie Warszawskiej Opery, zaś w Kijowie uczestniczy w musicalu „Dźwięki muzyki”

 

     W części artystycznej wieczoru efektownie i z dużym natchnieniem wystąpiły dzieci członków Stowarzyszenia, uczniowie Kijowskiego Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego kierowanego przez dyrektor Walentynę Daszkowską.

    Najwspanialszym muzycznym akcentem spotkania był występ znanej wokalistki operowej Ireny Zacharko, która profesjonalnie i emocjonalnie wykonała ukraińskie i polskie pieśni kościelne i świeckie. Druga część wieczoru przebiegała już przy godziwie zastawionym wymyślnymi potrawami stole, przy którym składano sobie ciepłe świąteczne życzenia.


      

      I jak zawsze, na spotkaniach pod mickiewiczowską aurą, było ciekawie, ciepło i przytulnie w tej dużej i szczęśliwej rodzinie kijowskich Polonusów.


Посилання на статтю з офіційного сайту газети «Dziennik Kijowski»

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта