Название страницы

16 грудня 2016 р.                                                           Газета "Dziennik Kijowski"


Gimnazjalnej rodzinie 15 lat


     


   16 grudnia w sali koncertowej Miejskiego Domu Nauczyciela w Kijowie uroczyście i podniośle obchodziło swoje 15-lecie Kijowskie Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne. Pierwszy dzwonek zabrzmiał w nim 1 września 2001 roku dla zaledwie 57 wychowanków. Dziś uczy się tu 260 uczniów.

   W ciągu 15 lat istnienia Gimnazjum wykazało się doskonałymi wynikami.  Jego uczniowie znaleźli się wśród laureatów konkursów regionalnych, miejskich i międzynarodowych olimpiad z języka angielskiego, ukraińskiego, polskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego, wśród liderów zmagań intelektualnych z zakresu matematyki, fizyki, projektowanie stron internetowych, grafiki komputerowej i animacji, historii i prawo, biologii i ekologii, sztuki i innych dziedzin.

   W Gimnazjum z powodzeniem stosowana jest edukacyjna technologia „Intelekt”, dzięki czemu jakość nauczania uczniów sukcesywnie rośnie. W 2016 roku gimnazjalny zespół choreograficzny „Extra” zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Art wiosna”, zaś wokaliści zdobyli czołowe miejsca i tytuły dyplomantów Ogólnoukraińskiej Olimpiady „Głos Kraju”. Uczelnia weszła do grona 50 najlepszych szkół na Ukrainie, a w 2012 roku w wyniku ogólnokrajowego przeglądu uznana została za najlepszą spośród 20 tysięcy tego typu szkół nauczania języka angielskiego na Ukrainie.

   Wszyscy absolwenci Gimnazjum niemal w stu procentach przyjęci zostali na studia wyższe w uczelniach Ukrainy, Polski, Wielkiej Brytanii i Kanady.

   Duża uwagę Gimnazjum przywiązuje do współpracy międzynarodowej, zwłaszcza z Polską. Wszystkie te lata prowadzi współpracę z wieloma polskimi instytucjami w Kijowie w tym również z Konsulatem Generalnym RP, Związkiem Polaków na Ukrainie, Polskim Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym im. A. Mickiewicza w Kijowie. Regularnie odbywają się imprezy kulturalne i edukacyjne poświęcone polskim czerwonym datom w kalendarzu, rzetelnie prowadzone są lekcje z zakresu nauczania języka polskiego, poznawania polskiej kultury i tradycji.

   Gimnazjum również ściśle współpracuje z Międzynarodowym i Brytyjskim Ośrodkiem Edukacyjno-Dydaktycznym, Ambasadą Francji na Ukrainie, z Łomonosowską Szkołą w Moskwie.

   W Jubileuszowych uroczystościach wzięli udział wybitni goście - establishment pedagogiczny, edukacyjny i naukowy Ukrainy, deputowani Rady Najwyższej Ukrainy, przedstawiciele administracji miasta, dzielnicy Desniańskiej (w której usytuowana jest uczelnia) goście z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji, działacze kultury Ukrainy, przedstawiciele wyższych uczelni, nauczyciele, rodzice, uczniowie i absolwenci Gimnazjum.

   Jubileuszowy koncert rozpoczęto Marszem Radeckiego wykonanym przez zespół perkusistów szkoły pod batutą Zasłużonego Artysty Sztuki Estradowej Ukrainy Walerii Halanskiej.

   Serdeczne słowa gratulacji zabrzmiały w sali pod adresem założyciela i dyrektora szkoły, można powiedzieć - jej dobrego ducha - Walentyny Daszkowskiej, dzięki wysiłkom której i jej niestrudzonej pracy możliwym stało się powstanie i długoletnia dobra passa prywatnej szkoły językowej.

   Wszyscy znają Panią Walentynę, jako szczerego człowieka, człowieka o wielkim sercu, wspaniałego organizatora i kierownika, nauczyciela z wielkiej litery. A rodzice są głęboko przekonani, że od dyrektora, nauczycieli zależy wszystko - jaką poprowadzą oni dzieci drogą do wiedzy i czy dzieci w szkole czuć się będą komfortowo.

   Prezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. A. Mickiewicza w Kijowie Irena Gilowa w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że od wielu lat spostrzega jak wieloaspektowo rozwija się gimnazjum. „I bezsprzecznie wielka – podkreśliła – jest w tym zasługa dyrektora, która już 19 lat jest członkiem KPSKO im. A. Mickiewicza, zaś od roku 2015 – przewodniczącą Oddziału Partii Polaków Ukrainy  w desniańskiej  dzielnicy Kijowa.

   Dzieci przygotowały znakomity i wysoce artystyczny koncert, który stał się prezentacją swojej gimnazjalnej rodziny. Szczególnie wzruszyła publiczność piosenka „Опять метель” w wykonaniu duetu wokalnego Walentyny Daszkowskiej i jej córki Olgi (która jest również absolwentką tej szkoły).

   Pod koniec wieczoru Pani Walentyna podziękowała wszystkim gościom, uczniom, kierownikom artystycznym koncertu Walerii Galańskiej i Romanowi Jackiwowi. Specjalne podziękowania za współpracę przekazała kierownictwu Miejskiego Domu Nauczyciela i jej dyrektorce Rusłanie Rudkowskiej.

   Następnie goście mieli możliwość obcowania w nieformalnej atmosferze, gdzie można było usłyszeć wiele pozytywnych ocen dotyczących wszechstronnej działalności Gimnazjum, kierownictwo którego stwarza doskonałe warunki przy których można w pełni ujawnić swoje indywidualne zdolności i talenty, gdzie zawsze króluje dobra aura.

   My również dołączamy się do tych sugestii i życzymy, aby Gimnazjum równie radośnie świętował swoje 20, 25, 50, no a potem 100-lecie!

 

Andżelika Płaksina

 

 


G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта