Екскурсія до бананової ферми

31 січня 2017 р.

Екскурсія до бананової ферми

31 січня 2017 року учні приватної Лінгвістичної гімназії відвідали унікальну бананову ферму, що знаходиться в с. Рожни Броварського р-ну на Київщині.

Учнів гостинно зустрів господар Патій Анатолій Васильович. Він із задоволенням провів  екскурсію теплицями, в яких відтворено різні кліматичні зони: тропіки та субтропіки.

Діти захоплено розглядали  екзотичні для України фрукти: ананаси, папайя, банани, лимони, апельсини, інжир, кавові  кущі. Всього на фермі висаджено більш як 50 сортів екзотичних рослин. Деякі  сорти рослин були селекціоновані  самим  господарем. Всі   вони   добре   ростуть   у наших кліматичних умовах і дають великі плоди.

Насамперед діти відвідали субтропічну теплицю з цитрусовими рослинами. Найбільше здивування викликало у гімназистів оригінальне привите дерево, на верхніх гілках якого ростуть апельсини, а на нижніх – лимони.

У теплиці з тропічним кліматом учні мали можливість побачити бананові рослини. Так, саме рослини, а не дерева, тому що  банани – це трава.  Цвітіння  цього  цікавого  смачного   фрукта   – захоплююче видовище, а запашні аромати просто зачаровують! Діти побачили спеціально виведені    низькорослі    сорти    бананів.   Висоту  рослини  –  усього   80   сантиметрів.     А   найцікавіше   - їх можна вирощувати навіть у квартирі!

Наприкінці екскурсії учні мали можливість придбати  вазони   з   екзотичними   рослинами,   які пристосовані для вирощування у звичайних помешканнях без особливих умов догляду.