Весняний подарунок від ансамблю народних інстументів «Рідні наспіви»

Національної філармонії України

21 березня  2017 р.

Весняний подарунок

від ансамблю народних інструментів «Рідні наспіви»

Національної філармонії України

21 березня  2017 року в приватній Лінгвістичній гімназії відбулася зустріч учнів з артистами Національної філармонії України - лауреатами Всесоюзного та Республіканського конкурсів артистів естради, володарями гран-прі Міжнародного фестивалю в Італії  камерним ансамблем народних інструментів «Рідні наспіви».

Уже в самій назві колективу закодоване його творче кредо - пропаганда кращих творів української класичної та сучасної музики та їх зв'язки зі світовою музичною культурою. На цей раз ансамбль «Рідні наспіви» підготував нам програму на тему «Веснянки».

Заслужений діяч  мистецтв України, ведуча концерту  Світлана Корецька  розповіла дітям про  розмаїття виконавських і художніх напрямків, стилів фольклорної та сучасної  музичної  культури  народів світу, познайомила з особливостями музичних інструментів (зозуля та акордеон).

Діти прослухали уривки музичних композицій різних країн: України, Польщі, Німеччини, Грузії, Франції. Весняна тематика об’єднала різноманітні твори у веселковий вінок: «Гопак», «Зозуля», «Полька», «Баварське весняне свято», «Давлурі».

Однією з несподіванок концерту став виступ соліста Національної філармонії України Бориса Матвійчука, який у супроводі ансамблю виконав композицію «Зозулька». Зачаровані грою диво інструмента зозулі, учні ніби опинилися серед весняного лісу, почули спів зозулі та відчули силу пробудження природи.

Гучними оплесками  зустріли слухачі квінтет сопілкарів Національної філармонії України, який виконав грайливу «Тарнаватську польку» - ритмічну, життєрадісну мелодію.

Потім перед учнями виступила солістка Національної філармонії України, лауреат міжнародних    конкурсів    Людмила   Ткач,   яка   зачарувала   присутніх   яскравим   тембром   і обертоновою палітрою свого голосу, що вирізняє співачку поміж багатьох виконавців  української пісні. Репертуар солістки складають  унікальні фольклорні та авторські пісні.         Для гімназистів вона виконала народну пісню «Ой у лузі калина» та пісню «Київський вальс» (музика П. Майбороди, слова А. Малишка).

Вразив віртуозною грою і керівник ансамблю – заслужений працівник  культури  України  Юрій Карнаух, який виконав на акордеоні композицію Хуберта Жиро «Під небом Парижа».

Але найбільше сподобалося дітям веселе попурі дитячих пісень із популярних мультфільмів:  «Ну, постривай», «Пригоди кота Леопольда», «Бременські музиканти», «Червона шапочка», «Марш козаків»  та інші. Ці пісні гімназисти виконували разом із артистами.

У гімназії  панувала атмосфера справжнього свята. Присутніх на заході учнів, учителів, гостей зачарувала віртуозна гра артистів.

Як добре,  що  такі зустрічі з ансамблем «Рідні наспіви»  вже     стали    традиційними,   бо, доторкнувшись до чарівного світу музики, гімназисти не лише можуть познайомитися  із класичними       творами    відомих    композиторів    та  пісенною  творчістю    різних    народів, а й прослухати чудові композиції у живому виконанні, розширити свої знання щодо назв, історії походження та технічних особливостей найрізноманітніших музичних інструментів.