«Святкування Великодня: звичаї і традиції»

18 квітня 2017 р.

«Святкування Великодня: звичаї і традиції»

18 квітня 2017 року в приватній Лінгвістичній гімназії відбувся урочистий захід «Святкування_Великодня: звичаї і традиції». Організатор дійства учитель історії та народознавства Людмила Іванівна Кандиба розповіла присутнім  про святкування Великодня в Україні в минулому та про традиції, які збереглися й до сьогодні.

А деякі обрядові Великодні дійства вдалося й відтворити. Так Дашковський Олександр, Борисполець Нікіта, Скопич Владислав і Тітов Вадим грали крашанками навбитки. Той з хлопців, чиє яйце залишалося цілим, забирав крашанку партнера собі. А Гузько Михайло та  Мироненко Ярослав поливали присутніх дівчат парфумами, осучаснивши таким чином давній звичай весняного очищення водою у  понеділок Світлого тижня.

У виконанні хору дівчат  6-го та 7-го класів прозвучала веснянка «Благослови, мати…» як заклик весни з її буянням природи і співом птахів.

Незабутній перфоманс під керівництвом вчителя музики Галанської Валерії Валеріївни підготував ансамбль ложкарів 1 класу Лінгвістинчої гімназії з  піснею «Ой під вишнею, під черешнею».

Учні 4-го класу представили глядачам невід'ємний атрибут весняної обрядовості – «кривий танець»(режисер постановки вчитель хореографії Яцків Роман Ярославович). Вважається, що основне призначення цього народного ритуалу – пробудити життєву енергію і підняти настрій. Щодо останнього, то четвертокласникам це однозначно вдалося.

Зведений хор учнів 5-х класів виконав українську народну пісню «Подоляночка».

Учень 5-А класу Ніколаєв Ілля зачитав вірш Леоніда Глібова «Христос Воскрес».

Майже всі учні молодшої школи (2-А, 2-Б, 3 та 4 класи) вийшли разом на сцену, щоб виконати цілу низку сонячних та радісних веснянок. Пісні  «Іди, іди, дощику», «Ярчику-подолянчику», «Вибирай си, качуроньку», «Вийди, вийди, сонечко», «Був собі журавель» додали неповторного національного колориту цьому святковому дійству.

Яке ж свято без жартів та танців! Тому  вокально-хореографічна композиція «Від Києва до Лубен» у виконанні учнів 5-х класів неабияк розвеселила всіх присутніх!

Також учні 5-А та 5-Б класів разом з ученицею 1-го класу виконали пісню з елементами народної гри «Вербовая дощечка». Роль Насточки блискуче виконала учениця 1-го класу Гоменюк Ангеліна. Вона впевнено ходила по імпровізованій «дощечці» (сплетених руках хлопців) і безстрашно «злітала» в руках хореографа Романа Ярославовича.

Учениці 8, 9 та 10 класів заспівали бадьору пісню «Фантазія».