29 березня 2016 р.
Танцювальна мандрівка Україною
29 березня до приватної Лінгвістичної гімназії завітали артисти Національної філармонії з цікавою пізнавальною програмою «Мальовнича Україна». Це була не просто концертна програма, а інтерактивний лекторій-мандрівка , на якому гімназисти ознайомилися з танцювальною традицією певних регіонів України.
На початку зустрічі ведуча заслужений діяч мистецтв України Світлана Корецька провела з гімназистами пізнавальну бесіду, у якій було з’ясовано значення слів «філармонія», «мистецтво», «театр», «танець», «хореографія».
Ведуча розповіла, що українська танцювальна традиція сягає глибини віків, вона була пов’язана з обрядовими дійствами і мала символічне значення. Також пані Світлана зауважила, що танець був важливою складовою козацької культури. А танцювальний ансамбль «Терен» виконав давній козацький танець «Танок з бубнами», який козаки полюбляли танцювати під час відпочинку.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/157.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/162.jpg)
Далі ведуча розповіла про улюблену багатьма народами польку. А український варіант цього популярного танцю під назвою «Дідух» виконав народний артист України В’ячеслав Самопалов.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/163.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/164.jpg)
Розглядаючи тему танцювального мистецтва України, звичайно, не можна оминути барвисту, мальовничу землю Полтавщини, яка дала світові талановитих митців. Саме на цій землі й зародився народний танець про кохання «Козачок», який і представив увазі гімназистів танцювальний ансамбль «Терен».
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/165.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/167.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/173.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/172.jpg)
Також учасники цього ансамблю підготували і жартівливу музичну замальовку «Капосна корова», у якій музичною мовою рухів розповіли про непросту справу випасання корів.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/180l.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/181.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/182.jpg)
Також пані Світлана розповіла про дослідника української хореографії Василя Верховинця, книга якого є і до сьогодні основним джерелом вивчення хореографічного мистецтва України. Народний артист України В’ячеслав Самопалов виконав музичні композиції «Буковинська хора» та «Буковинська бетута» композитора Василя Попадюка.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/185.jpg)
Наступним номером музичної зустрічі у виконанні цього ж музиканта стала «Галицька полька», яка зберегла дуже давні традиції українського народу.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/186.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/189.jpg)
Насамкінець музичної мандрівки гімназисти потрапили в оповите таємничістю та загадковістю Полісся . А завзяті «Поліські викрутаси» у виконанні танцювального ансамблю «Терен» мажорною нотою завершили танцювальну мандрівку Україною.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/198.jpg)
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2015-2016/29_march_filarmon_efgallery1/201.jpg)
Чергова зустріч з артистами Національної філармонії України подарувала захопливі емоції та розкрила нові обрії безмежної культури України.