Декада української мови та літератури

9 березня 2016 р.

Декада української мови та літератури

З 21 лютого до 9 березня у приватній Лінгвістичній гімназії проходила декада української мови та літератури.

Розпочалася декада 22 лютого урочистою лінійкою, присвяченою Міжнародному дню рідної мови, а також написанням диктанту польською мовою. Протягом тижня куратори класів провели з учнями виховні бесіди на тему «Мова моя, соловїна», у якій наголосили про важливість вивчення рідної мови.

У 3 та 4 класах куратори Ніколаєва О.М. та Омельчук  В.  Є. провели мовознавчий конкурс «Словограй».   Виховний захід «Стежками життя і творчості Шевченка» провели учні 2-го класу під керівництвом куратора Терещук О. О.

25 лютого учні гімназії відзначали 145-ту річницю з Дня народження Лесі Українки.  До цього свята гімназисти підготували інформаційний ролик-презентацію «Життя і творчість Лесі Українки». А учні 7-го класу переглянули документальний фільм  кіностудії «Волинь» «Наша Леся».

У п’ятницю, 26 лютого, гімназисти 7-го та 9-го класу переглянули презентацію «Тарас Шевченко - художник», яку підготували учні 7-го класу під керівництвом учителя української мови та літератури Пучок Ю. В.

У середу, 02 березня, відбувся конкурс  читців поезій Т. Шевченка .  У конкурсі взяли участь учні 7-11 класів. Чухомець Олексій (11 клас) прочитав поему «Кавказ»,  Вітенко Єсенія (10 клас) продекламувала послання «До Основ’яненка»,  Георгій Руденко (7 клас) прочитав поезію «Мені однаково»,  Марія Рак (7 клас)  прочитала поезію «Дай дожити, подивитись», Маргарита_Смоленська (7 клас) - поезію «Розрита могила», Катерина Голь  (7клас) продекламувала поезію «Доля», Олександра Валяхіна-Конькова  (7 клас) - поезію «Заповіт», Дар’я Лазаренко (7клас) прочитала поезію «Г. З. ( І ти, моя єдиная…),  Бузулутська Анастасія ( 7 клас)  прочитала поезію «Думи мої, думи мої», а Міщенко Олександра (7 клас) – поезію «І багата я, і вродлива…».

Перше місце посіла учениця 10-го класу Єсенія Вітенко, друге -  учениця 7-го класу Маргарита Смоленська, третє -  учениця 7-го класу Катя Голь.

Невмирущим Шевченковим словом і завершилася цьогорічна декада української мови та літератури.

(Фотозвіт Ви можете переглянути на фотогалереї сайту

Див. також тиждень української писемності та мови у 2014-2015 н. р.