9 листопада 2014 р.
День української писемності
Доброю традицією у нашій країні стало написання загальнонаціонального диктанту, приуроченого до Дня української писемності та мови. Його коріння сягає ще 1997 року, коли на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства Президент України Леонід Кучма видав указ «Про День української писемності та мови», в якому зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця.
У цьому році диктант був особливим, оскільки його написання відбувалося у рамках святкування 90-річчя Українського радіо, тому й текст був відповідний. Ще однією особливістю цьогорічного диктанту стало і те, що вперше за 14 років диктант писали не заради призів чи премій, а в ім’я ідеї. Усі зібрані кошти для проведення акції організатори передадуть бійцям АТО.
Участь у Всеукраїнській акції взяли й учні 9-го класу приватної Лінгвістичної гімназії. Прислухаючись до поклику серця не бути байдужим, виявляючи свою активну життєву позицію, озброївшись отриманими за час навчання у гімназії знаннями, одягнувши вишиванки, гімназисти долучилися до написання такого важливого у наш час диктанту національної єдності.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/9_lystopada_dyktant_ednosti_efgallery1/2.jpg)
Читала диктант завідуюча методичним об’єднанням української та російської словесності, учитель української мови та літератури Шилінська Марія Геннадіївна.
Під час диктанту учні мали змогу не тільки перевірити свої знання, а й ознайомитися з історією зародження Українського радіо.
Найкраще диктант написала Вітенко Єсенія, отримавши 10 балів, друге місце посіла Усик Марія, отримавши 9 балів.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/9_lystopada_dyktant_ednosti_efgallery1/4.jpg)
Бажаємо гімназистам натхнення
та успіхів у вивченні рідної мови!