Шевченківські читання

6 березня 2015 р.

Шевченківські читання

Шевченківські читання у нашій гімназії уже стали доброю традицією.

Тож і цього року на початку березня усі охочі мали можливість насолодитися Шевченковим словом, осягнути усю велич думки Кобзаря та збагнути позачасовий вимір його творчості. Саме на цих аспектах вивчення творчості Тараса Григоровича акцентувала увагу учитель  української мови та літератури Шилінська Марія Геннадіївна, котра й проводила літературні читання.  Глибоке   прочитання   поем   «Сон», «Кавказ»,  «Катерина»,  послання «І мертвим, і живим,  і  ненарожденним…» змінило ставлення учнів до творчості Кобзаря. Коментарі учителя, котрі супроводжували первинне прочитання творів, допомогли учням зрозуміти, чому  Тарас Григорович – Великий   Поет, у чому ж його майстерність і чому сьогодні так часто говорять про актуальність творчості Кобзаря.

Під час читань  особливо  натхненно  декламували уривки з поем Кобзаря  дев’ятикласники. Учениці Вітенко Єсенія та Кушнір Олександра прочитали поему «Кавказ» напам’ять, чим неабияк вразили присутніх учителів та гостей.

Сподіваємося, що ця добра традиція житиме в   гімназії   й надалі   та      допомагатиме   учням    у вивченні творчості не лише Великого Кобзаря, а й інших українських письменників.