Літературно-музична вистава ‘’BURNS NIGHT”

29 січня 2015 р.

Літературно-музична вистава «BURNS NIGHT»

Декада іноземних мов у приватній Лінгвістичній гімназії – це період  цікавих, захоплюючих заходів на зразок вікторин, конкурсів, відкритих уроків, майстер-класів  та творчої позакласної  роботи як учнів, так і їх наставників. Яскравим прикладом спільної співпраці учнів 10 класу та  вчителів англійської мови Конглієвої Вікторії Олексіївни та Блажкевич Тетяни Анатоліївни стала літературно-музична вистава "Burns Night", присвячена життєвому та творчому шляху відомого шотландського поета-барда Роберта Бернса (1759 -1796 рр.).

Свято розпочалось під звуки традиційної шотландської волинки. Ведучі дійства учні 10 –го класу Науменко Микита, Браташ Андрій та Чухомець Олексій розповідали про життя та творчість Роберта Бернса, про історію створення його творів. Старшокласники читали вірші поета мовою оригіналу та в перекладі відомих поетів.

Чухомець Олексій продекламував вірш "Rantin', Rovin' Robin",  а  Труба Артем прочитав  вірш  «Был честный фермер мой отец».

Поезію “Or, Once I lov’d A Bonnie Lass” прочитав Молчанов Денис.

Про перше кохання поета пролунала лірична пісня О MY LOVE'S LIKE A RED, RED ROSE у виконанні Костянтина Закурдаєва, а  Поліна Ханович яскраво відтворила слова пісні російською мовою “Любовь, как роза, роза красная”.

Романтична атмосфера заполонила серця не лише  учасників  свята, а й гостей. Мелодійні  пісні звучали з особливою ніжністю.  Микита  Науменко  виконав ліричну пісню «Comin Thro' The Rye”,  а Рахіль Анастасії прочитала романтичний вірш «Дженні».

Для багатьох присутніх  було приємною несподіванкою дізнатись, що слова відомої пісні «Про кого-то»  із кінофільму «Службовий роман» була написані  Робертом    Бернсом (переклад - С.Маршак).    Саме    вона    прозвучала   у виконанні учениці 9 класу Нікульнікової Таїсії.

На святі лунала не лише лірика, а й патріотична поезія, що розкрила шотландського поета Роберта Бернса як всебічно розвинену особистість.

Учень 11 класу Семен Пілунський декламував вірш «Западный ветер». У виконанні Микити  Науменка прозвучав вірш «Farewell». Відомий поетичний твір «My heart’s in the Highlands» виконав  Андрій Браташ, а переклад  з акторською майстерністю відтворив Костянтин Закурдаєв.

На фоні кліпу гурту «Мельница» Денис Молчанов розповів вірш "Lord Gregory".

Цікавим та пізнавальним моментом на святі були кросворди, в розгадуванні  яких взяли участь глядачі-старшокласники.

У виконнні учня 11 класу Рустама Акрама прозвучав відомий вірш Роберта Бернса, присвячений національній шотландській страві «Ode to Haggis».

На завершення свята всі  учасники заспівали шотландській святковий національний гімн «Auld Lang Syne».

Після урочистостей усі охочі мали змогу переглянути стіннівки «Мозаїка Шотландії», «Ключові факти життя Р.Бернса» та «Учнівські переклади поезій Бернса».

Чудовий настрій, приємні враження від почутого та побаченого  - це гарантія успіху  кропіткої роботи творчої родини Лінгвістичної гімназії.