27 листопада 2014 р.
Екскурсія до Національного музею
«Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні»
27 листопада гімназисти відвідали Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні», який розташований на Печерську.
При вході до Меморіального комплексу з обох сторін алеї розміщені скульптури янголів — охоронців душ померлих у роки Голодомору на Україні. Ця композиція є своєрідним вхідним порталом, яким учні пройшли на площу Меморіалу. Саме тут вони побачили незвичайне коло, на зовнішній частині якого розташовані кам’яні жорна, що символізують “жорна історії”. З одного боку вони символізують 24 години у добі, а з іншого те, що за одну добу в лихолітті Голодомору вмирали 24 тисячі українських селян. У центральній частині Площі пам’яті розташована скульптурна композиція “Дівчинка з колосками”. Вона нагадала відвідувачам про трагічну долю найвразливішої категорії жертв Голодомору — дітей. П’ять пшеничних колосків у руках дівчинки символізують сумнозвісний “Закон про п’ять колосків”.
Екскурсія продовжилася у "Залі пам’яті", де представлені автентичні предмети домашнього вжитку селян, що постраждали від голодомору. Тут експонується Національна Книга Пам’яті жертв голодомору 1932–1933 рр. — найповніший мартиролог, який вміщує інформацію про майже 1 мільйон померлих.
Діти також переглянули документальний фільм-спогад маленької дівчинки - очевидиці тих трагічних подій. Кадри хроніки вразили кожного присутнього.
Учні мали змогу вшанувати пам’ять загиблих, запаливши свічку та встановивши її на «Вівтар пам’яті».
Події років голодомору назавжди закарбуються у пам’яті багатьох поколінь українців.