23 жовтня 2014 р.
Екскурсійна поїздка до замку Радомисль
23 жовтня 2014 року учні приватної Лінгвістичної гімназії мали чудову нагоду відвідати чарівний замок Радомисль, розташований у м. Радомишль на Житомирщині.
Ця споруда аскетична, велична, по-домашньому затишна. Вона привітно приймає гостей.
«Замок Радомисль» – це історико-культурний комплекс, розташований на острові, що має форму серця, на двох водоспадах, оточений стрімкими водами річок Міки й Тетерева. Навколо замку – мальовничий ландшафтний парк з невеличкими острівцями, містками, давніми кам’яними скульптурами.
Під час екскурсії учні дізналися про його дивовижну та цікаву історію замку. Ще у ХVІІ столітті на його місці знаходилась перша у Центральній Україні фабрика з виробництва паперу. Її заснували ченці Києво-Печерської Лаври, які володіли цими землями. Папірню утримував відомий релігійний та громадський діяч Архімандрит Єлисей Плетенецький. Цей папір мав власний водяний знак, його постачали до Лаврської друкарні.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/23_zovnya_radomyshl_efgallery1/3.jpg)
Папірня знаходилась у будівлі, спроектованій як оборонна споруда, із товщиною стін 1,5 метра. У ІІ половині ХVІІ століття, під час козацьких повстань, будівлю паперової фабрики було зруйновано. Її реконструювали тільки наприкінці ХІХ століття.
У 2007 році Ольга Богомолець – професор, лікар, меценат, громадський діяч і просто чудова жінка, чутлива до усього прекрасного, розпочала довгу, кропітку працю з відновлення колишньої папірні-фортеці. Сьогодні замок Радомисль відроджений.
Головна особливість інтер’єру замку Радомисль – дивовижний музей «Душа України». У ньому представлені домашні ікони із каменю, дерева та скла, крихітні образи для подорожей, козацькі ковчеги, дерев’яні та кам’яні скульптури – усього понад 5 тисяч експонатів. Цю унікальну колекцію Ольга Богомолець збирала майже 15 років. У кожної ікони – своя душа й своя доля, часом тяжка, адже більшість із них вдалося дивом врятувати від знищення у роки «войовничого атеїзму».
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/23_zovnya_radomyshl_efgallery1/8.jpg)
Внутрішні приміщення замку відтворені у дусі ХVІІІ- ХІХ століть. На стінах обрядової зали, де проходять урочисті заходи, можна побачити ікони з домашніх колекцій різних регіонів України.
Обрядова зала вже встигла завоювати популярність, оскільки все більше і більше молодих пар бажають провести церемонію одруження саме у такому теплому та душевному місці.
Особливо вражає концертна зала замку Радомисль. Такої акустики не зустріти у жодному з інших замків! Окрім того, ця зала – єдине у світі приміщення, де б’є живе природне джерело – те саме, що багато років тому дарувало прохолоду питної води мешканцям папірні-фортеці.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/23_zovnya_radomyshl_efgallery1/7.jpg)
У виставкових залах замку містяться старовинні предмети побуту: скрині, плетені амфори тощо.
![](//lgymnasium.kiev.ua/images/2014-2015/23_zovnya_radomyshl_efgallery1/12a.jpg)
Незважаючи на тривалість екскурсії та велику кількість інформації, гімназисти отримали неабияке задоволення. Сповнені нових вражень, емоцій та знань діти повернулися до гімназії. Безумовно, такі екскурсії сприяють розширенню світогляду учнів, вихованню в них любові до рідної країни, її історії та культури.