Kolejny stopień do Świątyni Wiedzy

          16 червня 2014 р.                                                        Газета "Dziennik Kijowski"

      

Prezes KPSKO im. A. Mickiewicza Irena Gilowa (L) przekazała dyrektor szkoły Walentynie Daszkowskiej podziękowania za owocną współpracę ze społecznością polską

    Ostatni dzwonek to dla wszystkich uczniów, zapewne w skali planetarnej, jest najbardziej oczekiwanym świętem. Ileż emocji, zniecierpliwienia. Oto pokonany został kolejny stopień piramidy pod tytułem WIEDZA. A na horyzoncie wakacje! Nowe wrażenia, spotkania… relaks. Natomiast dla absolwentów szkoły dzwonek to sygnał do wkroczenia w nowy poważny etap życia - dorosłość. Dla wielu przesiadki w ławy studenckie.

    W Prywatnym Gimnazjum Lingwistycznym znajdującym się w desniańskiej dzielnicy Kijowa 29 maja uroczystości z tej okazji otworzyła założyciel i dyrektor szkoły Walentyna Daszkowska, życząc wszystkim uczniom wspaniałych wakacji, zaś absolwentom dobrych ocen z egzaminów wstępnych do wymarzonych uczelni wyższych.

     

   Podziękowała też nauczycielom Gimnazjum przekazując dziewiętnastu z nich Dyplomy Uznania Departamentu Oświaty Administracji Państwowej Dzielnicy za wysoki profesjonalizm, poświęcenia w pracy i znaczący wkład w kształcenie i wychowanie młodzieży.

   O ich fachowości świadczy fakt, iż ze 156 uczniów Gimnazjum ten rok nauczania 60 ukończyło z wyróżnieniem (na celująco)!

   W uroczystości uczestniczyła prezes Kijowskiego Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. A. Mickiewicza Irena Gilowa, która przekazała pani dyrektor podziękowania za znaczący wkład w rozwój przyjaznych stosunków między młodzieżą Ukrainy i Polski.

    

   Pani Irena, zwracając się do obecnych, napomknęła, że była świadkiem narodzin Gimnazjum i wielu jego uczniów dorastało na jej oczach. Przypominając z ukontentowaniem, że dyrektor Walentyna Daszkowska jest członkiem KPSKO pogratulowała jej odwadze i poświęceniu w kierowaniu zakładem, w którym dziś dzieci mogą uczyć się różnych języków, w tym i języka polskiego.

   Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne, jest jedyną szkołą w desniańskiej dzielnicy Kijowa, gdzie do programu nauczania włączone są język, historia i kultura Polski. Uczniowie Gimnazjum od wielu już lat zdobywają czołowe miejsca na miejskich i międzynarodowym olimpiadach języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, jak również w konkursach z dziedziny matematyki, fizyki, historii, animacji komputerowej i projektowania stron internetowych.

Inf. własna

PODZIĘKOWANIE

Członkowie Kijowskiego Polskiego Stowarzyszenia

Kulturalno-Oświatowego im. A. Mickiewicza gratulują i przekazują szczere wyrazy uznania dla grona pedagogicznego Kijowskiego Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego i dyrektora zakładu Walentyny Daszkowskiej z okazji pomyślnego zakończenia roku szkolnego oraz zdobycia czołowych miejsc na Olimpiadzie Języka Polskiego. Pilnym uczniom życzymy kolejnych sukcesów, a pedagogom wszelkiej pomyślności w Waszej szlachetnej pracy wychowawczej prowadzonej w imię naszej przyszłości.

Przewodnicząca Zarządu i Prezes Stowarzyszenia KPSKO

Irena Gilowa

G Analytics Частная лингвистическая гимназия - официальный сайт (Киев)
сайт виготовлено компанією цена создание сайта